"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Riik toetab Stroomi ranna reostusest puhastamist üle 600 000 euroga (0)
25. august 2022
Foto Ilja Matusihis

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) toetab Tallinnas Stroomi rannas juunis avastatud naftareostuse likvideerimist 656 164 euroga.

KIKi nõukogu otsustas kolmapäeval selle raha eraldada kiireloomuliselt siseriiklikust keskkonnaprogrammist. 

Keskkonnaminister ja KIKi nõukogu esimehe Madis Kallase sõnul oli taotluse kiire rahuldamine hädavajalik veelgi suurema keskkonnakahju vältimiseks. „Loodetavasti saame nüüd reostuse kolded ja allikad võimalikult ruttu kõrvaldatud. Nii väldime reostuse suuremat levikut ning tagame suplejate ohutuse,” ütles Kallas.

Põhja-Tallinna valitsus on läbi viimas reostusala ulatuse ja põhjuste selgitamiseks uuringut. Selle tulemuse alusel koostatakse saneerimisprojekt, kus selgitatakse likvideerimise tehnoloogia ja meetod. Järgneb riigihange reostuse likvideerija leidmiseks ning reostuse väljakaeve.

Kui uuringust selgub, et reostusallikas ei asu riigimaal, tuleb Põhja-Tallinna valitsusel tasuda 20 protsenti likvideerimistööde maksumusest. 

Juuni lõpus avastati Tallinnas Stroomi ranna suplusalalt naftareostus. Keskkonnaameti võetud proovidest selgus, et rannas on raske kütteõli jääkreostus. Ilmselt on reostus pärit varasemast ajast, selle põhjus ei ole teada. Reostusala täpne ulatus selgub uuringu käigus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.