"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna linnavolikogu valis aseesimeheks Tiit Teriku (0)
25. august 2022
Foto Mats Õun

Neljapäeval toimunud istungil valis Tallinna volikogu uueks aseesimeheks Tiit Teriku, kes võtab ameti üle erakonnakaaslaselt Kalle Klandorfilt.

Teriku esitas aseesimehe kandidaadiks Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon pärast seda, kui varem volikogu aseesimehe rolli täitnud Kalle Klandorf möödunud nädalal oma lahkumisest teatas. Klandorf jätkab volikogus Keskerakonna fraktsiooni juhina.

2019. aastast novembrist mullu sügiseni volikogu esimehena töötanud Tiit Terik usub, et tänu varasemale kogemusele on eesootav tööpõld tuttav. Teriku hinnangul on oluline tagada linnavolikogu kui tallinlaste poolt valitud esindusorgani töö toimimine. “Arvan, et teeme eesmärgi saavutamiseks head koostööd kõigi linnavolikogu liikmetega,” ütles vastne aseesimees.

Tallinna linnavolikogu esimees on Jevgeni Ossinovski. Tiit Teriku kõrval on teiseks aseesimeheks opositsiooni kuuluv reformierakondlane Kristen Michal.

Terik oli alates 8. novembrist 2021 kuni 3. juunini 2022 Kaja Kallase esimese valitsuse kultuuriminister. Aastatel 2019-2021 oli ta Tallinna linnavolikogu esimees, ta kuulus XIII riigikogu koosseisu ning on töötanud Nõmme ja Pirita linnaosa vanemana.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.