"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna loomaaed tähistab sünnipäeva lastele tasuta sissepääsuga ning põneva ööretkega (0)
25. august 2022

Sel neljapäeval, 25. augustil tähistab Tallinna loomaaed oma 83. sünnipäeva loodushariduspäevaga. Suure tähtpäeva puhul toimuvad loomaaias mitmed üritused ja ekskursioonid ning kõikidele kuni 19-aastastele lastele on tagatud tasuta sissepääs.

Loodushariduspäev algab põnevate ekskursioonidega lastele. Kell 10  tutvutakse elevantide ja ninasarvikute eluga ning kell 11:30 vaadatakse lähemalt troopikamaja elanikke. Mõlemale ekskursioonile tuleb registreerida, mida saab mugavalt teha Tallinna loomaaia koduleheküljel.

Kell 12:00, 14:00 ja 15:00 toimuvad loomaaia asukate tutvustamised, mida kommenteerivad loomaaia töötajad. Tamariinidega saab tutvuda kell 12, ilveseid saab lähemalt uurida kell 14 ning kell 15 kommenteeritakse maasarvikut.

Kell 15:00 avatakse lääneväravas avastuste telk, milles tutvustatakse looduskooli huviringe ja noorteklubi tegevusi.

Loodushariduspäevale paneb punkti peale põnev nahkhiireloeng ja ööretk, mille viib läbi Eesti nahkhiireuurija Matti Masing. Loeng toimub keskkonnahariduskeskuse auditooriumis ja sellele saab registreeruda loomaaia koduleheküljel.

Terve päeva jooksul saavad loomaaia külastajad mängida põnevat loodusemängu, mille juhised saab loomaaia väravatest. Parimatele on mõeldud ka auhinnad.

Ekskursioonidel ja nahkhiireprogrammis osalemine on loomaaia külastuspiletiga ja eelregistreerimisega. Erandkorras on loomaaia territoorium jalutamiseks avatud kuni kella 21-ni õhtul. Hilised saabujad pääsevad loomaaeda lääneväravast, mis on avatud loodushariduspäeval kauem ehk kell 9:00–20:30.

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet õnnitles pidupäeva puhul loomaaia töötajaid ja meeskonda: „Kutsun loomaaeda ka neid tallinlasi ja teisi külalisi, kes pole siin ammu käinud, sest see pidevalt areneb ja täieneb uute põnevate objektidega. Näiteks järgmisel aastal valmivad pilvemets ja tiigriorg, mis kindlasti pakuvad rõõmu nii külalistele kui ka neljajalgsetele loomaaia elanikele,“ ütles abilinnapea Vladimir Svet.

Lisainfot ja registreerimise lingid leiab veel: https://tallinnzoo.ee/events/loodushariduspaev/

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.