"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
1. septembril kell 10 Ukrainlaste Vabaduse Kooli avaaktus toimub Tallinnas Tuvi pargis (1)
25. august 2022
Vabaduse Kooli õppedirektor Olga Selištševa. Foto: Scanpix

Tallinnas Tuvi pargis toimub 1. septembril kell 10 Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli avaaktus, vahendab BNS.

Pidulikul aktusel ütlevad avasõnad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas, Vabaduse Kooli õppedirektor Olga Selištševa ja Tallinna Tõnismäe riigigümnaasiumi direktor Alo Savi.

Ukraina sõjapõgenikele suunatud Vabaduse Kool alustab tegevust 1. septembrist Tallinnas. Koolis toimub õppetöö Eesti riikliku õppekava järgi. 

Augusti alguse seisuga oli Vabaduse Kooli sisseastumisavalduse esitanud kokku 558 noort, neist 347 põhikooliastmesse ja 211 gümnaasiumisse.

Põhikooliastmes on õppekohad täitunud ning tegeletakse klasside komplekteerimisega. Augustis jätkub avalduste vastuvõtt gümnaasiumiastmesse ja toimuvad vestlused gümnaasiumisse suunduvate Ukrainast pärit noortega. 

Haridus- ja teadusministeeriumi üldharidus- ja noortepoliitika asekantsler Liina Põllu sõnul on hea meel näha, et Ukraina pered on uue kooli üles leidnud. ”Kõik Ukraina lapsed peaksid saama võimaluse liituda eestikeelse või keelekümbluse metoodikat kasutava kooliga, seetõttu avame uue kooli just Tallinnas, kus on enim Ukrainast pärit õpilasi,” ütles Põld.

Ta lisas, et Vabaduse Koolist võiks kujuneda ka ukrainlaste kogukonnakeskus, mille tegemistes löövad kaasa ka lapsevanemad.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

haaretsi lugeja
27. aug. 2022 17:10
https://archive.ph/SxJuN Israeli paper Ha'aretz: Ukraine's Jewish President, Volodymyr Zelenskyy says Ukraine will become a "big Israel".