"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Linnaruumifestivali ala ilmestanud haljastus istutati kesklinna parkidesse (0)
26. august 2022

Kesklinna valitsus soetas Rävala puiesteel toimunud kahepäevase linnaruumifestivali „Tulevik on täna/v“ ala kaunistamiseks sadakond mitmesugust istikut, mis istutati pärast festivali lõppemist kesklinna haljasaladele.

„Näiteks võib uusi põõsaid märgata Mere puiestee ja Rannamäe tee jalgrattaraja ääres, kuhu on plaanis rajada ka väikesed pargipinkidega puhketaskud,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Lisaks mitmesugustele kõrgema kasvuga põõsastele – kikkapuud, kontpuud, enelad – istutatakse parkidesse ka mitmeid puid. Ukraina iseseisvuspäeval istutasime koostöös välisministeeriumi ja saatkonnaga Lembitu parki punase vahtra „Brandywine“. Tornide väljakule lisandub püramiidtamm ja Toomparki kämmalvaher “ Bloodgood“. Puid ja põõsaid lisandub ka teistesse parkidesse.“

Kesklinna valitsus soetas festivaliala kaunistamiseks istikuid festivali korraldanud linnavolikogu kantselei tellimusel, seades istikute valikul kriteeriumiks nende sobivuse parkidesse istutamiseks.

Ühtlasi kogus Kesklinna valitsus linnaruumifestivali raames kodanikelt ideid ja ettepanekuid linnaruumi õdusamaks muutmiseks. Võimalust linna arendamisse kaasatud saada kasutasid väga paljud ning nii mõnedki leidlikud mõtted võivad lähemas tulevikus ka teoks saada.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.