"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna linnapea osaleb Reykjavíkis Islandi ja Balti riikide diplomaatiliste suhete tähistamisel (0)
26. august 2022

Islandil visiidil viibiv Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart osales täna Islandi ja Balti riikide diplomaatiliste suhete sõlmimise 31. aastapäeva puhul pidulikul tseremoonial Reykjavíkis, Höfði majas.

Pidulikul tseremoonial Reykjavíkis, Höfði majas osalesid Balti riikide presidendipaarid, välisministrid ja kõigi nelja riigi pealinnade linnapead. 

Reykjavíki linnapea Dagur B. Eggertssoni sõnul on Höfði maja väga eriline koht, mis on olnud toimumiskohaks olulistele ajaloosündmustele nii Islandi kui maailma jaoks. „Just siin allkirjastasid meie riikide presidendid 31 aastat tagasi olulise dokumendi, millega Island sai esimeseks riigiks maailmas, kes ametlikult tunnustas Balti riikide iseseisvust, ja millega taastati diplomaatilised suhted Islandi ja Eesti, Läti ning Leedu vahel,“ rääkis Eggertsson. „Balti riikide tunnustamine 1991. aastal on üks märkimisväärsemaid päevi Islandi ajaloos ning seepärast on eriline au ja rõõm teid kõiki just siin tervitada.“

Reykjavíki linnapea tõdes, et peale sõja algust Ukrainas on Islandi ja Balti riikide sidemed veelgi tugevnenud. „Võtsin toona esimese asjana ühendust oma kolleegidega Balti riikide pealinnades ja sellele järgnesid külaskäigud Tallinnasse, Riiga ja Vilniusesse,“ sõnas Eggertsson.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart möönis, et Eesti ja Islandi suhted on juba terve sajandi olnud väga tugevad ja sõbralikud. „Niisamuti on kahe riigi pealinnal olnud tugevad sidemed, kuid praeguses olukorras oleme veelgi enam pühendunud koostööle kriisi lahendamisel. Oleme veendunud, et lisaks riikidele on ka linnade omavahelisel koostööl oluline ja kandev roll piiriülestele probleemidele reaalsete lahenduste leidmisel,“ sõnas Kõlvart. 

Reykjavíki linnapea Dagur B. Eggertssoni ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti, Riia linnapea Mārtiņš Staķise ja Vilniuse linnapea Remigijus Šimašiuse kohtumine toimub täna õhtul.

Linnapea Mihhail Kõlvart viibib 25.-27. augustini visiidil Islandil, kus ta osaleb Reykjavíki linnapea kutsel Islandi ja Balti riikide diplomaatiliste suhete taastamise aastapäevale pühendatud sündmustel.

Island oli esimene riik maailmas, kes tunnustas Eesti taasiseseisvumist 22. augustil 1991, kuid koostöösuhted ulatuvad juba Esimese Eesti Vabariigi aegadesse 1920. aastatel.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.