"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Tallinna munitsipaalkoolides alustab õppeaastat ligi 48 600 õpilast, esimesse klassi läheb Tallinnas tänavu 3868 last (0)
26. august 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Tallinna 57 munitsipaalüldhariduskoolis istub algaval õppeaastal koolipinki 48 589 õpilast. Tänavu jõuab lõpule ka viie lasteaia täielik remont ning sügisel alustatakse veel kolme lasteaia renoveerimisega ja liigutakse edasi Reaalkooli ning Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituste ning Kullo huvikooli ja Heleni kooli renoveerimise projekteerimistöödega.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul läheb Tallinn uuele õppeaastale vastu optimistlikult, kuna esimest korda viimase kolme aasta jooksul ei pea rääkima distantsõppest ja koroonapiirangutest.

“Nakatumiste arvu vaadates saame tõdeda, et olukord on rahulik ja õppeaasta algab tavapärases rütmis. Meil on seljataga keerulised aastad, millest saime häid kogemusi ja õppetunde, et nii kooli- kui lasteaiaperedes saaks jätkuda tegus ja töine toimetamine ning kõigi asjaosaliste tervis ja heaolu oleks hoitud,“ rääkis Belobrovtsev.

„Ka kõige keerukamate olude taustal on meie hariduselu keskmes ikkagi laps ja tema õnnelik õpitee. Väikeste õppurite siiras rõõm koolitee algusest on inspireeriv meile kõigile ning annab jõudu ja energiat kogu aastaks. Soovin meile kõigile rahulikku ja rõõmsamat õppeaasta algust,“ sõnas abilinnapea.

Viis lasteaeda saavad uueks

Ulatuslike haridusinvesteeringutena jõuavad tänavu lõpule renoveerimis- ja ehitustööd viies Tallinna lasteaias: Kristiine Vindi lasteaias, Mustamäe Rõõmupesa lasteaias, Pirita Merivälja lasteaias, Lasnamäe Asunduse lasteaias ja Põhja-Tallinna Kellukese lasteaias. “Vaatamata keerulisele olukorrale ehitussektoris liigume me nende lasteaedade renoveerimisega plaanipäraselt ja alustame selle aasta sees veel kolme lasteaia täieliku renoveerimisega. Need on lasteaed Maasikas Põhja-Tallinnas, Männiku lasteaed Nõmmel ja Magdaleena lasteaed kesklinnas,” ütles Belobrovtsev. Järgmise aasta alguses on kavas ka Kristiine lasteaia täielik renoveerimine.

Tallinna munitsipaalüldhariduskoolidest üle 90% on praeguseks tervikuna renoveeritud. Viimased tervikremonti vajavad koolid on projekteerimisel või ehitamisel ning on planeeritud renoveerida lähiaastatel. Tänavu sügisest alustatakse mitme suure haridusvaldkonna objekti projekteerimisega: Tallinna Reaalkooli juurdeehitus, Jakob Westholmi Gümnaasiumi juurdeehitus, Huvikeskus Kullo ja Tallinna Heleni Kool.

Uuest õppeaastast alustab renoveeritud õppehoones tööd Tallinna Muusikakool Narva maanteel ning hetkel on renoveerimisel Tallinna Mustamäe Huvikool, mille valmimine on planeeritud 2024. aasta kevadesse. Tänavu sügisest alustatakse ka Tallinna Kunstikooli täielikku renoveerimist ning kooli õppetöö toimub sellel õppeaastal asenduspinnal aadressil Endla 22.

Õppeaasta on pühendatud loodushoiule

Lähtuvalt Tallinn 2035 arengustrateegiast ja seoses Euroopa rohelise pealinna tiitliga 2023. aastal on algav õppeaasta Tallinna õppeasutustes pühendatud loodus- ja keskkonnahoiule. Teema-aasta raames korraldatakse erinevaid ühisalgatusi, õpilaste konkursse ning õpetajate haridusprogramme.

Tänavu on Tallinnas on kooli minevate laste ja noorte prognoositav arv 48 589, mis on võrreldes eelmise õppeaastaga suurenenud rohkem kui 1350 õpilase võrra. Viimase kümne aastaga on õpilaste üldarv kasvanud lausa üle 11 600 õpilase võrra.

Esimesse klassi läheb Tallinnas tänavu 3868 õpilast ehk samas suurusjärgus, mis möödunud aastal. Aastate lõikes on aga esimesse klassi minevate laste arv vähenemas, sest laste sündivus on langustrendis. Kümnendatesse klassidesse astub Tallinnas sel aastal 3715 õppurit, mis on ligi 100 võrra enam kui möödunud õppeaastal. Kokku on gümnaasiumiõpilasi 10 509, ehk ligi 300 võrra enam kui mullu. Õpilaste arvud täpsustuvad 10. septembriks, mil koolid on andmed sisestanud Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS).

Kevadel võeti Tallinna koolidesse kokku 1065 Ukraina õpilast. Neist 608 kinnitati suve hakul õpilaskandidaatidena kindlatesse klassidesse. Suve jooksul on Tallinna Haridusametile laekunud ca 1200 avaldust sooviga jätkata Ukrainas pooleli jäänud kooliteed Tallinna koolides. Ukraina sõjapõgenikest laste paigutamisel koolidesse jälgitakse, et ukrainlaste osakaal õpilaste üldarvust ei ületaks seitset protsenti.

Linnas on kokku 195 munitsipaalharidusasutust, sealhulgas 125 lasteaeda, 57 üldhariduskooli, 10 huvikooli, Tallinna Kopli Ametikool, Tallinna Õppenõustamiskeskus ja Tallinna Õpetajate Maja. Tallinna lasteaedades käib ligikaudu 21 200 last. Munitsipaalhuvikoolides õpib ligikaudu 9100 õpilast. Lasteaedades ja koolides töötab kokku ligikaudu 6000 õpetajat, peale selle veel tugiõpetajad, direktorid ja teised haridustöötajad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.