"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Bolt teeb samme tõukerataste parkimiskultuuri parandamiseks (0)
27. august 2022
Albert Truuväärt

Tõukerataste parkimiskultuuri parandamiseks ja linnaruumi korrastamiseks kutsub Bolt pealinnas ellu mitu uut algatust. Tegevust alustab Bolti Patrull, kes hakkab valesti pargitud tõukerattaid ümber parkima, samuti keelatakse parkimine väga kitsastel tänavatel ning lisatakse tsoonid, kuhu parkides saab järgmiselt sõidult soodustust.

Bolti tõukerataste Baltikumi suunajuht Eimantas Balta selgitas, et Bolt on juba varem laiendanud neid alasid, kuhu tõukerattaid parkida ei tohi, näiteks ohutussaarte ja keerulisemate ülekäiguradade läheduses ning kitsastel tänavatel. „Liiklusseadus ütleb, et tõukerattaid peab kõnniteele parkima nii, et jalakäijale oleks ruumi vähemalt 1,5 meetrit. Nüüd kaardistame kõik Tallinna tänavad, mis on sellest kitsamad, ning võtame edaspidi ära isegi võimaluse neil tänavatel parkida,“ lisas Balta.

Samuti alustab Tallinnas tegevust Bolti Patrull, kelle ülesanne on valesti pargitud tõukerattad ja elektrijalgrattad korrektselt ümber parkida. „Võtame eesmärgiks hoida silm peal eelkõige populaarsetel kohtadel, näiteks Tammsaare pargil ja Telliskivi piirkonnal. Oleme sarnast lahendust katsetanud ka teistes riikides ning kogemus on senini olnud positiivne. Alustame esmalt pilootprojektina Tallinnas ning kui vastuvõtt on hea, laieneme ka teistesse linnadesse,“ lisas Balta.

Selleks, et julgustada kasutajaid valima õigeid parkimisalasid, on Bolt kaardistanud tsoonid, kuhu parkides saab kasutaja oma järgmiselt sõidult 20 senti soodustust. Need alad on Bolti rakenduses ka eraldi markeeritud. „Praegu on Tallinnas umbes 65 sellist tsooni, kuhu soovitame sõidu lõppedes tõukeratta parkida. Julgustame kasutajaid oma sõite just nendel aladel lõpetama – selliselt saame kõik anda enda panuse, et linnas liiklemiseks oleks ruumi meile kõigile,“ lisas Balta.

Tallinna eri piirkondades saab kasutada ka laadimisjaamasid, kuhu on võimalik pärast sõidu lõppu tõukeratas laadima jätta. Valesti pargitud tõukeratastest kutsub Bolt üles teada andma kodulehe või rakenduse kaudu – see võimaldab ka Bolti Patrullil vajaduse korral kohe reageerida.

Bolti tõukerattaid võib rentida alates 16. eluaastast ning soovituslik on kanda kiivrit. Tõukerattaid saab laenutada üheteistkümnes Eesti linnas: Tallinnas, Tartus, Pärnus, Haapsalus, Kohtla-Järvel, Narvas, Jõhvis, Rakveres, Viljandis, Võrus ja Kuressaares.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid