"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video ja Galerii Nädalavahetusel süüdati muinastuled nii Kakumäe rannas kui Haven Kakumäe jahisadamas (1)
27. august 2022

27. augusti päikeseloojangul süttisid Haabersti linnaosas muinastuled Kakumäe rannas ja Haven Kakumäe jahisadamas. Nii sadamas kui rannas ootas külastajaid terve päeva kestev tasuta programm, kus tegevust jätkus nii suurtele kui väikestele.

Haabersti linnaosavanem Oleg Siljanov sõnas,et Haabersti linnaosas toimus sel aastal lausa kaks muinastulede öö üritust. „Üks merepäevade raames Haven Kakumäe jahisadamas ja teine, mis on juba heaks traditsiooniks saanud, toimus Kakumäe rannas,“ ütles linnaosavanem.

Vaata galeriid (34)

„Kakumäe rannas sai päev alguse juba kell 12.00 Pirukafestiga, mille raames toimuval laadal osales viiskümmend kauplejat, kes pakkusid head ja paremat nii koha peal tarbimiseks kui ka kaasaostmiseks. Toimus Tallinna Spordiselts Kalevi lastejooks, Pipi mängud, mullipidu ja Crossfit treening lastele. Esinesid Taisi laululapsed, ansambel Konterbant ning Müstika stuudio tantsutrupp koos tuletantsijatega. Kell 20.30 süüdati mererannal lõke ning mõnus suveõhtu jätkus muinastulede öö simmaniga ansambel Konterbant saatel,“ tutvustas Siljanov nädalavahetusel Kakumäe rannas toimunud.

Vaata galeriid (38)

„Haven Kakumäe jahisadamas toimus aga algusega kell 13.00 hiigelmullide mullitamisakadeemia ja pöörane teadusshow lastele, merepäästeõppus ja päästekoerte show. Parimaid kalatoite kokkas ja pakkus Silver Ulm ning Kalanduse Teabekeskus. Esinesid ansambel Regatt ja Gram-Of-Fun ning päikeseloojangul süüdati lõkked muinastulede alleel. Lisaks ootasid sadamaalal külastajaid toidutänav, veinipaviljon, päästeala ja ennetusala, nokitsejate töötuba lastele ning suve suurim disainilaat,“ rääkis linnaosavanem.

Muinastulede öö üritust nii Kakumäe rannas kui Haven Kakumäe jahisadamas toetab Haabersti Linnaosa Valitsus. Üritused olid tasuta ja kõik huvilised oodatud.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

õudsad nimed eesti keeles
27. aug. 2022 22:34
Pirukafesti laadal Kakumäel ... Kakumäe rannas ja Haven Kakumäe jahisadamas .... Muinastulede öö - kuulake, mida selle kohta räägitakse, tähendus ja nüüd nimetatakse simmaniks? Ja siis juba muudatus - kontsert tasuline või on simman tasuta ? Simman pole ju kontsert? EV võib muidugi kõik olla - mõnele võib vigvam olla Radisson... Ühemõtteliselt on see kõik kokku - Kakumäe suveõhtu tähistamine rannas, jahisadamas koos muinastulede süütamisega ja simmaniga. Kõikides lehtedes on kohutavad tekstid ja nimetused. Kui EV on Vannistuudio, võiks ju nimetada Tallinna ZOO ka ehk ringi - Loomastuudio , irw:) jne. Näiteks võiksid olla siis Eestis need seksiklubid ja kohad - Seksistuudiod ? irw:) Lahe ju , kirjutage nii , pealekasvav teismeliste harimatu kamp. Kas ametnikud või need koolitatud kommunikeerijad saavad üldse aru ? Vahepeal hakkas keegi totakas rääkima ilmateates - pilved hooglevad kui tuul puhub .... Eesti keeles on kindlad mõisted.