"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
VOLIKOGU ESIMENE INFOTUND Millal punamonumendid ära viiakse ja kas lasteaiakohti jagub? (0)
29. august 2022
Tallinna linnameedia

“Linnavalitsus on juba kindlalt otsustanud , et Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealale terviseradasid ei tule,” vastas abilinnape Vladimir Svet Eesti 200 liikme Erik Vesti küsimusele.

Volikogus hakkavad nüüd üle nädala neljapäeviti kella 14-15 toimuma infotunnid, kus volikogu liikmed saavad linnavalitsusele küsimusi esitada.

“Riigi ülesanne on teha vastavad seadusemuudatused, leida sajad puudu olevad õpetajad ning raha, et saaks eestikeelsele haridusele ka tegelikult üle minna,” ütles oma vastuses volikogu liikme Kristen Michali küsimusele abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Michalile vastates rõhutas Belobrovtsev, et seni on riik lahtiseks jätnud küsimuse, kas ja kuidas suudetakse 2024. aastaks täielikule eestikeelsele kooliharidusele üle minna.
“Praeguste seaduste ja põhiseaduse järgi võib õpilasi õpetada ka teistes keeltes,” selgitas ta. “Kõik õppeasutused pole lähema aasta jooksul valmis minema üle täielikule eestikeelsele haridusele. Riigil on veel palju ära teha, enne kui see võimalik on.”

Osa punamonumente eramaal

Tema sõnul tuleks eestikeelse hariduse puhul rääkida ka suurematest eesmärkidest. “See võiks olla, et kõik koolilõpetajad räägivad hästi eesti keeles. Selle poole tuleb liikuda ja selleks tuleb astuda ka konkreetseid samme,” ütles abilinnapea.

Eesti 200 liige Erik Vest küsis abilinnapea Vladimir Svetilt, kas linn ikka tõesti loobub Nõmme-Mustamäe maastikukaitsealale terviseradade ehitamisest. Svet vastas, et linnavalitsus on juba kindlalt otsustanud ja ka avalikult välja öelnud, et selle projekti ja ehitusega edasi ei minda ning ilma lepinguta midagi ei ehitata. “Linlasi kaasamata ja ekspertidega nõu pidamata me seal enam midagi ei tee,” lausus Svet. “Teemat on korduvalt arutatud ka keskkonnaametiga ning ehitus on peatatud. Ilma keskkonnameti loata midagi ei rajata.”

Svet selgitas ka, et praegu kehtiv ehitusluba ja kavandatud projekt on kaks eri asja. Kui projektiga edasi ei lähe, siis ei minda edasi ka ehitusega, kinnitas ta. Svet möönis, et on tehtud ka vigu, uskudes liigselt keskkonnaameti sõnu, kuid nüüd on need möödarääkimised lõppenud. “Praegune linnavalitsus on kindlalt otsustanud, et terviseradade ehitus jääb seisma,” kinnitas ta.

Abilinnapea Kaarel Oja selgitas reformierakondlasest volikogu liikmele Sander Andlale, millal algab Tallinnas asuvate punamonumentide teisaldamine. Oja sõnul on Tallinn monumentide kaardistamise suve jooksul ära teinud. Linnaruumis on nn punaobjekte kokku viis tükki, neist suurim, Maarjamäe memoriaal, asub riigimaal ning selle üle käivad riigiga läbirääkimised. Viljandi maanteel asunud nn Nõmme kivi on juba teisaldatud.
“Kolm mälestuskivi asuvad endiste tehaste juures ning praegu eramaal,” märkis Oja. “Kahel neist pole mingit väärtust ning eraomanikud ise otsustavad nende üle. Endise Krulli tehase territooriumil asuva mälestuskivi teisaldamine räägitakse omanikuga läbi.”

Lasteaiakohad tulevad

Vastates volikogu reformierakondlasest liikme Kristina Šmigun-Vähi küsimusele lasteaedade puuduse kohta kesklinnas tõdes Belobrovtsev, et paljudel juhtudel ei saa linn sekkuda, kui arendaja otsustab oma kortermajade juurde lasteaeda mitte ehitada. “Kesklinnas on vaja täiendavaid lasteaia- ja koolikohti,” nentis abilinnapea. “Arendajatega räägitakse alati läbi, kui palju oln ehitatavate korterite juurde tarvis lasteaedu ja koole. Arendajad aga lähtuvad peaaegu alati rahalisest huvist ning jätavad need rajamata. Me ei saa arendajate tingimustega kohe kaasa minna. Linna prioriteediks on lapsed, arendajal kasum,” nentis ta.

Konkreetselt Veerenni asumi lasteaiast kõneldes tõi Belobrovtsev esile, et üheks leevendusmeetmeks on praeguse lasteaia renoveerimine koos juurdeehitusega, mis toob juurde ka lasteaiakohti. Linn vaatab praegu üle krunte ka endise Tallinna vangla territooriumil ja mujal ümbruskonnas.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.