"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tänavu lõpeb viie lasteaia ehitus ning algab kunstikooli uuendamine (0)
29. august 2022

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul lõpeb veel tänavu Vindi, Rõõmupesa, Merivälja, Asunduse ja Kellukese lasteaia remont.

Abilinnapea lisas, et vaatamata keerulisele olukorrale ehituses algab sel aastal veel kolme lasteaia remont. Need on Maasikas Põhja-Tallinnas, Männiku lasteaed Nõmmel ja Magdaleena lasteaed kesklinnas. Järgmise aasta alguses on kavas aga Kristiine lasteaia uuendamine.

Linn pöörab tähelepanu ka teistele huvikoolidele. Sügisel läheb remonti Tallinna kunstikool Kevade tänaval, kus praegu puudub korralik kanalisatsioon ja veevärk, rääkimata ventilatsioonist. Kooli direktori Märt Sultsi sõnul vajab muinsuskaitsealune maja ka korralikku soojustust ning kaitset niiskuse vastu. “Parandamist vajavad veel seinad ja valgustus,” märkis Sults. “Ülemise korruse saal seisab ausõna peal, sest põrandatalad on ruumi nurkades läbi mädanenud. Seetõttu tuleb maja pea täielikult lahti võtta ja uuesti üles ehitada.”
Belobrovtsevi sõnul tegutseb kunstikool remondi ajal endistes keeltekooli ruumides aadressil Endla 22. Kunstikooli maja uuendamine peaks lõppema järgmiseks sügiseks.

Tuleva aasta kevadel saab korda ka Mustamäe huvikool. Sügisel liigub edasi Kullo huvikooli ja reaalkooli remont ning Jakob Westholmi gümnaasiumi juurdeehituste ja Heleni kooli projekteerimine.

Belobrovtsevi sõnul läheb Tallinn uuele õppeaastale vastu optimistlikult, kuna esimest korda viimase kolme aasta jooksul ei pea rääkima, kuidas lapsed peaksid koroona tingimustes õppimist alustama. “Praegu ei ole mingit kriisiolukorda ja seda ei paista ka lähiajal tulevat. Seega on koolidele antud vabad käed, kuidas koroona teemaga tegeleda,” ütles ta. “See loomulikult ei tähenda, et me ei pööra viirusohule üldse tähelepanu.”

Tema sõnul ei ole praegu näha, et nakatunute numbrid oleksid suurenemas, pigem vastupidi. “Aga koolid jälgivad olukorda ja jätkuvalt on kasutusel kõik hügieenimeetmed,” mainis Belobrovtsev.
Tallinnas on kooli minevate laste ja noorte prognoositav arv 48 589. See tähendab, et pealinnas koolides suureneb endiselt õppivate laste arv, kusjuures viimase viie aastaga on nende üldarv kasvanud ligi 6000 võrra.

Esimesse klassi peaks Tallinnas tänavu minema 3868 õpilast ehk sama palju nagu möödunud aastal. Aastate lõikes on aga esimesse klassi minevate laste arv vähenemas väiksema sündimuse tõttu. Gümnaasiumisse läheb tänavu Tallinna 10 509 õpilast, viie aastaga on nende arv suurenenud ligi 1000 võrra.
Kokku läheb tänavu Tallinnas kooli 48 589 õpilast, täpsemad andmed selguvad 10. septembriks.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.