"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kolme linnaosa filmiklubi alustab sügisel uut hooaega (0)
30. august 2022

Sügisest jätkub eakatele kinoelamusi pakkuva filmiklubi tegevus, mis on Kristiine, Põhja-Tallinna ja Kesklinna linnaosavalitsuste koostööprojekt.

Filmiklubi tähistab uue hooaja algust juba 13. septembril „Apteeker Melchiori“ triloogiaga, mis põhineb raamatumüügi edetabelite tipust tuntud samanimelisel Indrek Hargla romaanisarjal. Film on valminud Eesti, Saksa, Läti ja Leedu koostöös ning selle režissööriks Elmo Nüganen.

„Seenioride filmiklubi Coca Cola Plazas on eakatele ainulaadne võimalus uue hooaja jooksul osa saada maailmatasemel filmide vaatamisest. Alustame juba avalikkuse sooja vastuvõtu osaliseks saanud „Apteeker Melchioriga“, ning lubame, et väärtfilmid on kavas edaspidigi,“ ütles Riibe.

Kristiine linnaosavanema Jaanus Riibe sõnul on tegemist sotsiaalse projektiga, mis toob vanemaealised inimesed kokku ja on heaks pinnaseks sotsialiseerumisel. Samuti annab filmiklubi võimaluse aktiivselt kultuurielus osalemiseks. „Filmiklubi toob eakad mitte ainult koduseinte vahelt välja, vaid pakub ka spetsiaalselt väljavalitud filmide vaatamise võimalust ühes Tallinna populaarsemas kinos. Filmiklubi toob rahvast kokku tervelt kolmest Tallinna linnaosast. See muudab eakate elu aktiivsemaks,“  lisas Riibe.

Filmiklubi seansid eakatele leiavad aset Apollo Kino Coca Cola Plazas, aadressil Hobujaama tn 5.  Saabumisel palutakse esitada filmiklubi liikmekaart, mille saab soetada klubiga liitudes elukohajärgses linnaosavalitsuses. Filmiseansid algavad kell 10, uksed avatakse kell 9:15. Korraldajad jätavad endale õiguse vajadusel filmikava muuta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.