"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
kommentaar Abilinnapea Svet: 350 uut bussi on varustatud tänapäevaste bussitabloodega ja häälteavitusvõimalustega väljaspool ühissõidukit (0)
31. august 2022
Vladimir Svet Foto Mats Õun

Linnavolikogu esimees juhtis õigustatult tähelepanu sellele, et ühistransport peab olema puuetega inimestele kättesaadavam. Jagan seda seisukohta ning täpsustan praegu transpordivaldkonna eest vastutava abilinnapeana paar detaili. 

Oleme nägemispuuetega inimeste muredest hästi teadlikud ja Tallinna Linnatranspordi AS kui ka Tallinna transpordiameti esindajad on ka nendega mitmeid kordi kohtunud. Kõige tihedam koostöö on olnud ajal, kui TLT hakkas uusi busse hankima ning soovis, et uued bussid vastaks võimalikult hästi erinevate inimeste vajadustele. Seega on viimastel aastatel soetatud 350 uut bussi varustatud tänapäevaste bussitabloodega ja häälteavitusvõimalustega väljaspool ühissõidukit. Kuna iga päev on Tallinna tänavatel natuke rohkem kui 400 bussi, siis kindlasti mingil määral võib just nägemispuudega inimesel probleem tekkida. 

Eelmisel aastal läksid mahakandmisele ka viimased kõrgepõhjalised bussid, mis oli senini suurimaks probleemiks kõigile puude inimestel – täna on kogu bussiveerem madalapõhjaline. Samas on Tallinn juba ka järgmisel aastal oma veeremit veelgi parendamas ning läbi viidud trammihange võimaldab uuendada ka ligi kolmandiku trammiveeremist. Peab tõdema, et ühistranspordi kasutamise eelduseks on hästi korraldatud linnakeskkond tervikuna. Pöörame erinevate puuetega inimeste vajadustele tähelepanu tänavate rekonstrueerimisel, nii selles osas mis puudutab vaegnägijaid kui ka ratastooliga liiklejaid. 

Lisaks peab ütlema, et Tallinna linn pakub muuhulgas võimalust kasutada sotsiaaltransporti, mida on meie sotsiaaltranspordis viimase kahe aasta jooksul samuti uuendatud ca 50% ulatuses. Meie jaoks on puuetega inimeste muredega tegelemine oluline, oleme muuhulgas koolitanud meie juhte olukorras, kus reisija soovib abi ühistransporti sisenemisel. Kindlasti jätkame koolitustega ka edaspidi. Mida rohkem oleme kõik kursis puuetega inimeste vajadustega ja oskame nende peale mõelda, seda parem kõigile. Kutsun ka linnavolikogu esimeest tutvuma TLT sõidukite ja töökorraldusega, et tal oleks hea ülevaade linna tegevusest ja plaanidest ühistranspordi arendamisel ning ta saaks kaasa rääkida pädeva ja kõige värskema info põhjal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Seotud artiklid