"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Eurostat: Eesti inflatsioon kiirenes augustis 25,2 protsendini (0)
31. august 2022
Foto Pixabay

Euroalal kiirenes aastainflatsioon Eurostati kiirhinnangu järgi augustis juulikuu 8,9 protsendilt 9,1 protsendini; Eestis kiirenes inflatsioon aga eelduslikult 23,2 protsendilt 25,2 protsendini, mis oli taas eelmise kuu euroala suurim inflatsiooninäitaja. 

Eesti hinnakasvule järgnes Leedu, kus esialgsetel andmetel kiirenes inflatsioon juulikuu 20,9 protsendilt augustis 21,1 protsendini. Läti inflatsiooninäitaja oli augustis 20,8 protsenti, ent vastupidiselt Eestile ja Leedule aeglustus hinnakasv juuliga võrreldes. Juulis oli Läti aastainflatsioon 21,3 protsenti, selgub Eurostati andmetest. 

Nendest euroala liikmesriikidest, mille kohta on Eurostatil andmed, oli inflatsioon augustis 6,5 protsendiga aeglaseim Prantsusmaal, järgnesid 7,1 protsendiga Malta ja 7,6 protsendiga Soome.

Euroala inflatsiooni kiirenemisesse panustasid juulis enim 38,3-protsendise kasvuga energiahinnad. Järgnesid 10,6 protsendiga toidu-, joogi- ja tubakakaubad, 5 protsendiga tööstuskaubad ning 3,8 protsendiga teenused. Seejuures on energia hinnakasv pisut aeglustunud, teiste hinnatõusu komponentide kasv aga kiirenenud. 

Euroopa Keskpank (ECB) on seadnud uueks sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks 2 protsenti keskpikas plaanis. Varem oli selleks veidi alla 2 protsendi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.