"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Kainestusmajja viiakse üle 500 napsutaja kuus (0)
31. august 2022

Tallinna kainestusmaja statistika ütleb, et napsutajad annavad tooni kõikidel nädalapäevadel. Maikuu esimesel nädalavahetusel viidi kainenema 64 inimest, ühel päeval koguni 37 inimest.

„See on ikka tavaline praktika, et meile tuuakse kainenema üle Harjumaa,“ ütles Põhja prefektuuri kainestusmaja grupijuht Peeter Puio. „Inimesi on palju ja joojaid samuti.“

Patrullauto toob üle joonud isiku kainestusmaja garaaži, siis võetakse ta autost välja ning tuuakse vastuvõttu. „Eelkambrid on sellised, kuhu inimene pannakse ajutiselt ehk ta on kinni peetud ja siis otsustatakse, mis temaga edasi saab,“ lausus ta.

Maikuus viibis kainenemas 533 inimest, kellest 70 olid naised. Teistest riikidest viibis kainenemas 21 isikut, neist kümme Ukrainast, kaheksa Lätist, kaks Valgevenest ja üks Belgiast.

Järgmisena viiakse inimene meditsiiniruumi. „Meditsiinitöötaja kontrollib enne kambrisse kainenema viimist inimese tervist,et temaga oleks kõik hästi,“ rääkis Puio.

Juunikuus viis politsei kainestusmajja 534 inimest, kellest 79 olid naised. Teistest riikidest üheksa isikut, kuus Ukrainast, üks Mauritiuselt, üks Inglismaalt ja üks Itaaliast. Juulikuus oli napsutajaid, kes viidi pead välja magama, 573.

„Kui inimene on üle joonud, võib ta olla ohtlik nii endale kui ka teistele,“ lisas Puio. „Hommikul, kui isik on kaineks maganud, läheb ta vabadusse tagasi. Meil ülejoomist kuriteoks ei loeta ehk arvet maksma selle eest ei pea.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.