"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Keskerakond: suurendame erakorralist pensionitõusu 50 euroni (0)
31. august 2022
Foto Pixabay

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon annab kolmapäevasel erakorralisel istungil üle seaduseelnõu, mille kohaselt tõstetakse 2023. aasta 1. jaanuaril pensioni baasosa ja rahvapensioni määra 50 euro võrra.

“Eestimaa inimesed seisavad silmitsi rekordilise hinnakasvuga – viimased kolm kuud on inflatsioon olnud rohkem kui 20 protsenti. Eakad on üks haavatavamaid ühiskonnagruppe ja me ei tohi neid jätta hinnatõusu meelevalda,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid.

Tema sõnul peab riik kriisiolukorras elanikele abikäe ulatama. “Suhtelises vaesuses elab Eestis kõige rohkem 65-aastaste ja vanemate inimeste sihtgrupp, kelle ainsaks sissetulekuks on pension. Eakad vajavad riigilt kiire inflatsiooniga toimetulekuks ja elementaarseks äraelamiseks lisaabi. Senine pensionitõus ei ole vastavuses energia- ja toiduhindade tõusuga ning tänase inflatsiooni juures ei ole võimalik ainult pensionist ära elada. Suhteline vaesus süveneb ning inimese majanduslik toimetulek ja elukvaliteet halveneb.”

Karilaiu väitel on just Keskerakond ainsa erakonnana aastate jooksul erakorralise pensionitõusu eest seisnud. “Aastast 2004 kuni tänaseni on pensione erakorraliselt tõstetud seitsmel korral ja 18 aasta jooksul on Keskerakond olnud kuuel korral erakorralise pensionitõusu otsustajaks. 2016. aastal oli keskmine vanaduspension 396 eurot, Keskerakonna valitsusvastutuse ajal oleme seda koos indekseerimisega tõstnud 200 euro võrra.”

Keskmine vanaduspension on tänavu 595 eurot, kasvades tuleval aastal erakorralise pensionitõusu ja keskmise vanaduspensioni maksuvaba tuluga arvestades 704 euroni. Keskerakonna esimees Jüri Ratas on välja käinud lubaduse tõsta keskmine pension nelja aasta jooksul 1000 euroni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.