"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Põhja-Tallinn pani tänavakunstnikud tööle (0)
31. august 2022

Põhja-Tallinn lasi tänavakunstnikud garaažide kallale. Tegemist on tänavakunsti kampaaniaga „Keera kunsti juurde – ära sodi“.

Ühe teemaga soovis MTÜ Mondo suunata tähelepanu maailmas kliimamuutuste vastu võitlevate naisaktivistide tegevusele ja keskkonna-teemadele laiemalt.

Selle kategooria võitjaks osutus Andrei Kedrin, kelle lõuendiks saavad Sõle tänava ääres asuvad Puhangu 1 garaažid.

„Eks nad on ilusad,“ ütles Pirita Majandusgümnaasiumi 3. klassi õpilane Rein Romet Sermat. „Inimesed mõtlevad, kuidas neid teha ja see võtab kaua aega. Mina võtan seda kui ilusat joonistust.“

Vabaloomingu kategoorias valiti välja kaks tööd. Kirill Shaposhniku töö Kopli Ekstreempargis on valmis ja Emilia Sabirova looming valmib Puhangu 5 bussipeatuse taga septembri alguseks.

„Sodijad on need, kes teevad seda illegaalselt, tänavakunstnikud on need, kes saavad ka loa selle jaoks,“ rääkis tänavakunstnik Emilia Sabirova. „Tänavakunstlikul on olemas kavand, mis on läbi käinud linnaosavalitsusest ja sellele on antud nõusolek. Samuti on oma nõusoleku andnud ka ühistu omanik. Lihtsalt sodija teeb seda ilma kelleltki luba küsimata.“

Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlak sõnas, et sel aastal on tegemist prooviprojektiga. „Me ei oodanud, et nii palju tuleb soovijaid“ sõnas ta. „Kolm tööd korraldasime päris kunstiks. Korrastasime sellega ka linnaruumi ja muutsime selle huvitavaks.“

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.