"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Arco Vara Rannakalda arendus sai nurgakivi (0)
01. september 2022
Kodulahe Rannakalda elamuarenduse kavand. Autor: Arco Vara

“Rannakalda majad kerkivad mere äärde, näiliselt eemale linnakärast, kuid tegelikult on linn kohe siinsamas,” ütles Arco Vara juht Miko Niinemäe, lisades, et hea eriline asukoht paneb kinnisvaraarendajale ka suure vastutuse – nii inimeste kui keskkonna ees. “Ma võin kinnitada, et me ehitame kodusid nagu iseendale ja seda me päriselt teemegi, sest siinsamas Kodulahe kvartalis elab juba mitu Arco Vara töötajat.”

Arco Vara ja koostööpartnerid panid nurgakivi Merimetsas asuva Kodulahe Rannakalda elamuarendusele. Tegemist on Stroomi rannas asuva mereäärse kinnistuga, kuhu kerkivad kolme- ja neljakordsed A-energiaklassi elumajad.

Niinemäe sõnul pole praegu kinnisvaraturul kuldaeg, arendajad maadlevad kallinevate ehitushindadega ja koduostjaid paneb muretsema tublisti kallinenud ruutmeetrihind. “Kriisi tuleb arendajal võtta kui head indikaatorit, mis näitab meie konkurentsivõimet. Arco Vara tugevuseks on kindlasti meie töötajad, meie oma ehitusettevõte Tarc ning meie koostööpartnerid näiteks Enefiti ja Coop Panga näol.”

Coop Panga äripanganduse juht Arko Kurtmann ütles omalt poolt, et just kodude mitte lihtsalt korterite ehitamine on see, mida Coop Pank Arco Vara puhul hindab. „Coop Panga missioon on viia edasi Eesti elu ja mis sobiks selleks paremini kui aidata kaasa uute kodude loomisel,“ sõnas ta.

„Oleme kindlad, et kodu rajamiseks on alati hea aeg ja siia loodud kodud saavad olema kohad, millega siinsetel peredel tekib positiivne emotsionaalne side väga pikaks ajaks. Selline lähenemine kõnetab meid ja me oleme tänulikud, et saame kodumaise pangana siinses arenduses osaleda,“ lausus Kurtmann.

Kodulahe Rannakalda ehituse peatöövõtja on Arco Vara hiljuti asutatud tütarfirma Arco Tarc, mida asus juhtima Lauri Männiste. “Kui mõelda, et sümboolselt on nurgakivi ehituse esimene kivi, siis Rannakalda arendus on meie noore ettevõtte Arco Tarc nurgakivi. Samas ei saa tänapäeva ehituse puhul enam rääkida vaid ühe ettevõtte panusest, sest valdkond on üha rohkem spetsialiseerunud ja seepärast on veel olulisem erinevate osapoolte koostöö,” rõhutas ka Männiste heade partnerite väärtust. “Kogu meie meeskonnal on suur motivatsioon seda arendust rajada ja meil on tõeline tahtmine teha seda väga hästi.”

Lammi 8 aadressile valmivasse Rannakalda uusarendusse ehitatakse 108 kodu, korterid on kuni viietoalised. Enamiku korterite juurde kuulub terrass või rõdu. Lisaks on Rannakaldasse ette nähtud ka viis äripinda.

Parkimine toimub maja all ning koostöös Enefit Voltiga rajatakse valmidus igale parkimiskohale elektriauto laadimisjaama paigaldamiseks. Kui parkimiskoha omanik soetab elektriauto ja soovib laadimisteenust, saab ta Enefit Voltilt selle rentida või osta ning hiljem on soovi korral võimalik jaam Enefit Voltile tagastada ja leping lõpetada.

Rannakalda etapi valmimine on planeeritud aastasse 2023, praeguseks on ligikaudu 35% hoonest juba broneeritud. Kodulahe Rannakalda investeeringu suuruseks on Arco Vara kavandanud 26 miljonit eurot.
Arco Vara on rahvusvaheline kinnisvarakontsern, mis tegeleb elukeskkonnale lisaväärtust loovate arendusetega. Arco Vara põhitegevuseks on terviklike elukeskkondade ja nendega seonduva ärikinnisvara väljaarendamine. Arco Vara põhiturgudeks on Eesti ja Bulgaaria. Emaettevõte Arco Vara AS loodi 1992. aastal Eestis ja on alates 2007. aastast olnud noteeritud Nasdaq Tallinn väärtpaberibörsil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.