"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Eksperimentaalne etendus EMA, ISA, MA LÄKSIN ÄRA (1)
01. september 2022


Meil tuleb pidu, sest meie poeg sai Ülikooli sisse! Kutsume häid sõpru tähistama seda meie perekonna jaoks ülitähtsat sündmust! Aadressil Suur-Karja 21, kell 19.

Ema, isa.


„Ema, isa, ma läksin ära”
on eksperimentaalne kaasav etendus, kus käsitletakse perekonnast separeerumist (meta)füüsilisel, psühholoogilisel ja vaimsel tasandil.  Kus iga vaataja saab etenduse osaliseks, ühendades tegelaste loo ja omaenda kogemuse.

PS. Võtke palun kaasa vahetusjalanõud – meie kodus on põrandad alati puhtad. Või saate meilt sussid.

Tänapäeva maailmas, kus üle kõige hinnatakse individuaalsust, on eneseotsing muutunud paljude jaoks elu lahutamatuks osaks, mõnedel aga üldse elu mõtteks. Nende otsingute käigus pöördub inimene varem või hiljem tagasi oma lätte juurde, kus üheks tähtsaimaks elemendiks on perekond või vastupidi, selle puudumine.

Etendus toimub mitteteaterlikus ruumis, kus põimuvad erinevad keeled, väljendusvahendid, plastiline teater ja sõnalavastus.


Esietendus 9. September
Etendused: 10., 10., 23., 24., 25. september, 6., 7., 8. Oktoober
Kell 19


Etendus toetab KULTUURKAPITAL


Osades:
Kersti Selli
(Viljandi Kultuuriakadeemia, Eesti)
Jan Mirenski
(National Youth Film Academy, Suurbritannia)
Stanislav Kolodub
(Mihhail Štšepkini nimelise Kõrgema Teatrikool, Venemaa)


Projekti autorid:

Maria Goldrin – näitleja, lavastaja.

Lõpetas Rose Bruford College’is (BA Hons European Theatre Arts) näitlemis- ja lavastamiskursuse. Alustab Londonis Central School of Speech and Drama’s õpinguid produtsendi erialal.

Korraldas 2018. aastal Vabaduse platsil performance’i „Meie Tulevik/Наше Будущее” tõmbamaks tähelepanu keskkooliõpilaste ülekoormatuse probleemile.

Anita Kremm – lavastaja, kunstnik.

Alustab õpinguid EKA magistriõppes stsenograafia erialal. On töötanud stsenograafi ja kostüümikunstnikuna, assisteerinud kunstnikku Ene-Liis Semperit lavastuse „72 päeva” juures.

Õppinud Meksvideo stuudios. Eksperimenteerib videoformaatidega. Lühimängufilmid „Harjumus” ja „Päeva sammud” on pälvinud tunnustust rahvusvahelistel filmifestivalidel. 2023. aastal linastuva ulmetrilleri „Lõputu suvi” lavastaja ja kunstnik.

Stsenaariumi kallal töötasid:

Anna Preobraženskaja, psühholoog. Jätkab õpinguid Université Paris Cité’ magistrantuuris.
Natalja Matšenene, lavastuse „Aeglane hingamine” teksti autor.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

poliitkorrektne
3. sept. 2022 19:53
Näiteks Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal on kasutusel hoopis nimetused "vanem 1 ja vanem 2"