"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Kohus mõistis Kaja Kallast TikTokis ähvardanud Kohtla-Järve mehele vaenu õhutamise eest kümme päeva aresti (13)
02. september 2022
Foto: Scanpix

Eile pidas politsei kinni Kohtla-Järve elaniku Aleksandr Domanovi, kes eelmisel nädalal TikTokis vaenu õhutas. Täna mõistis kohus 32-aastasele mehele väärteo eest karistuseks kümme päeva aresti.

Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant rääkis, et politsei reageerib täie tõsidusega juhtumitele, kus keegi vaenu õhutab, sest sellised üleskutsed võivad ohustada avalikku korda. „Eesti on rahumeelne riik. Agressorriigi avalik toetamine ning vihkamisele ja vägivallale üleskutsumine on Eestis keelatud. Praeguses julgeolekuolukorras on sõnadel äärmiselt suur kaal ning ei saa lubada olukorda, kus keegi Eesti inimeste turvalisust õõnestab,“ rääkis Jõhvi politseijuht.

32-aastane Dmanov postitas video sotsiaalmeediaplatvormile TikTok, mitlles ta kutsub Venemaa presidenti Eesti peaministrit Kaja Kallast karistama, sest Kallas olevat kõik Eesti venelased välja vihastanud ja ära tüüdanud.. Politseinikud tuvastasid mehe isiku ning ta peeti kinni neljapäeval, 1. septembril. Täna toimus kohtuistung, kus talle mõisteti karistuseks kümme päeva aresti. Kohtuotsus ei ole jõustunud.

Alates 24. veebruarist, mil Venemaa tungis kallale Ukrainale, on politsei väärteo korras uurinud kuute vaenu õhutamise juhtumit (KarS § 151). Vaenu õhutamise eest on ette nähtud karistuseks rahatrahv kuni 1200 eurot või kuni 30 päeva aresti.

Kommentaarid (13)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

narvakas
5. sept. 2022 19:34
https://objektiiv.ee/garnisoni-kalmistul-soditi-narva-vabadussoja-malestussammast/
võrdleja
5. sept. 2022 19:18
Siis lahingutegevust Euroopas veel ei olnud ja avaldusse suhtuti teisiti. https://uueduudised.ee/uudis/eesti/stalnuhhin-2-reformierakondlane-nimetas-ule-eelmist-valitsust-natsivalitsuseks/
poliitik
3. sept. 2022 11:27
https://www.postimees.ee/7597668/video-keskerakondlane-stalnuhhin-eesti-valitsusest-minu-jaoks-on-nad-nuud-tavalised-fasistid
Õigusporno
2. sept. 2022 20:52
Ja milles see vaenu õhutamine siis seisnes ja ähvardus? Palve Venemaa presidendil tegeleda meest häirinud probleemiga ei ole ju iseenesest mingi vaenu õhutamine ega ähvardus. Eriti kui arvestada, et Eesti riik ja selle peaminister siis ilmselt nende probleemidega ei tegele, nii et oli vaja otseselt naaberriigi juhilt abi paluda. Aga repressiivriigi, milleks tänane Eesti on kahjuks muutunud, seisukohast pole normaalsete õigusarusaamade aluseks olevad loogikareeglid muidugi kunagi kehtinud ja nii võibki inimesi süüdistada ja karistada ehk siis sisuliselt represseerida tegelikult mistahes võimudele mitte meelepäraste tegude eest, kui absurdne see kõik terve mõistuse seisukohast vaadatuna siis ka ei oleks.
huvitav küll
3. sept. 2022 11:23
Ja kuidas oleks Venemaal käitutud, kui olnuks sarnane üleskutse Putini suhtes?
Ei midagi huvitavat
3. sept. 2022 19:02
Venemaalt tuleb näiteks iga päev üleskutseid USA ja teiste lääneriikide riigipeadele Venemaa siseasjadesse sekkuda, olgu siis uute sanktsioonide näol või muul viisil ning kaunis harvad on juhtumid, kus mõnel neist üleskutsujatest on tulnud selle eest ka reaalselt kohtu ees seista. Pigem on seal üha rohkem tõusnud päevakorda just küsimus liiga leebest suhtumisest erinevat masti riigireeturitesse eriti veel nüüd kus on juba faktiliselt käimas sõda kogu lääneriikide blokiga aga endiselt kehtivad kogu riigis rahuaja seadused.
täpsustus
3. sept. 2022 19:40
Mõeldud on Venemaal elava Venemaa kodaniku sarnast avaldust.
Täpsustav vastus
4. sept. 2022 07:34
Eelmainitud Venemaalt tulevad sarnased üleskutsed, pöördumised ja avaldused lääneriikide riigipeadele ja teistele võimukandjatele sekkuda kõige resoluutsemal moel selle riigi siseasjadesse tulevadki otse Venemaa kodanikelt mitte riigis viibivatelt välismaalastelt. Kusjuures kogu sellekohane informatsioon on vabalt kättesaadav ka juba ainult lääneriikide meedia vahendusel, ilma, et keegi mingite meil keelatud allikate poole peaks pöörduma ja sedasi jälle mõnd vaba infolevikut piiravat järjekordset seadust rikkudes end kuidagi ohustatuna tundma.
nüanss
4. sept. 2022 09:31
Näiteks need Venemaa ajakirjanikud, kes on kritiseerinud Vene armee tegevust Ukrainas, on kõik FSB poolt kinni peetud.
Nüansile
4. sept. 2022 13:13
Venemaal on karistatav jah tõendamata, rõhutan tõendamata, oma armeed ja selle tegevust halvustavate väidete avalik esitamine mis on kvalifitseeritavad lihtsalt laimuna, kuid antud, siinse teemaga ei ole sellel aga paraku mingit, isegi mitte kaudset seost ja on sellises seoses esitatuna lihtsalt lausa õpikunäide sellest kuidas lääne propaganda tegelikult faktidega ja sedakaudu oma kodanike teadvusega manipuleerib ilma, et sel kõigel reaalsusega tihti vähimatki pistmiks oleks.
ehhee
4. sept. 2022 13:42
On otsene seos, sest ilma Ukraina teemata poleks ka Kohtla - Järvel sellist tegu toimunud.
ehheele
4. sept. 2022 14:04
Kunstlikult võib ju mistahes asju ja teemasid omavahel seostada, kuid antud juhul tuleks jääda siiski konkreetse vahejuhtumi ja selle käsitlemise juurde meie oma sisepoliitika kontekstis ning oli võimude reaktsioon sellele sellisena õigustatud või mitte. Venemaa ,Ukraina või m istahes muu riigi probleemistikuga tegelemine vaevalt meie kohtute ja korravalvurite kohustuste hulka kuulub ja kui keegi teisiti arvab siis on selle arvaja peas või koguni meie riigis ikka midagi väga viltu.
ehhee
5. sept. 2022 18:47
Kohtud uurivad alati, et mis oli teo põhjus jne, ja praegusel juhul on Ukraina teema igati kontekstis.