"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video ja fotod Koplis alustas tööd kogukonna parandustöökoda, kus saab remonti vajavaid asju taas elule äratada (1)
02. september 2022
Foto: Mats Õun

Üha suurenevas tarbimishulluses ja keskkonnakriisis on paslik korra mõelda, kas seda, mis sul ära on kulunud või katki on läinud, annab ka paranada ja taaskasutusse võtta? Et asjade parandamisele veidi hoogu juurde anda, on Tallinnas Kopli kogukonnakeskuses valmis saanud linna esimene kogukondlik parandustöökoda.

Vaata galeriid (49)

Mis tähendab seda, et kõik kes soovivad midagi korda teha, võivad sammud sinnapoole seada.

“See on nagu Tallinn, ta vist ei saa kunagi valmis. Me ootame inimesi, kes meile ikkagi jätkuvalt tooks kõiksugu vahvat materjali, tööriistu, see on kogukondlik töökoda, see ei saa kunagi valmis, see on kogu aeg protsessis, aga avamise mõttes, jah, see töökoda on nüüd valmis,” kõneles töökoja meister André Pichen.

Alustuseks on ka kogu töökoja sisustus loodud taaskasutuse võtmes, kõik on kusagilt kokku toodud ja kogukonna inimeste poolt valmis tehtud. Oma osa on andnud selles projektis nii Põhja-Tallinna valitsus, Salme Kultuurikeskus kui ka Keskonnainvesteeringute Keskus.

“Kui meil eile läks uudis välja, et avame parandustöökoja ja see jõudis suurema publikuni, siis Facebooki lehe tekst oli meil kirju täis. Kõik inimesed uurivad, kuidas saaks oma tooli parandada, kuidas saaks vaasi isegi parandada. Naisterahvad on kirjutanud, et sooviksid juuksesirgendajat parandada – juhe on katki. Selles mõttes on väga positiivne tagasiside olnud,” ütles Salme Kultuurikeskuse direktor Sten Svetljakov.

“See nimi parandustöökoda – see on otseses mõttes tõepoolest – siin saab parandada erinevaid asju ja anda nendele uus elu. Aga samas, nii nagu Kopli 93 kogukonna hoov tegelikult parandab meelt, parandab suhteid, aga nüüd me parandame ka maailma,” ütles Põhja-Tallinna linnaosa vanem Manuela Pihlap.

Kopli Rahvamaja tegutseb Salme Kultuurikeskuse all ja Kopli rahvamajas tehti algust kogukonna aiaga ning mesilaste pidamisega, nüüd on sellele lisandunud töökoda, mis on avatud kolmapäeviti kella kaheteistkümnest kella üheksani õhtul.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kogukonna mesilased
3. sept. 2022 03:34
Meedia, miks ei kirjuta kuidas Presidendi mesilastel Kadriorus läheb ja kellele seda moosi on kingitud :) Ja teisena - PPA Vaheril ju ka katusel mesilased ja hõiskamine kus on : kes on saanud viimased aastad parimana sealt seda moosi :) .... millegipärast väärt info kaob ära või pole mesilasi enam , koondatud kindralmesinike ametikohad ?