"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
video Päikesepaneelid lähevad kui soojad saiad, Tallinn plaanib ka munitsipaalmajad elektrit tootvate paneelidega katta (0)
02. september 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Üha kallinev energiahind sunnib tallinlasi ja linnavalitsust mõtlema energia saamise ja kasutamise peale. Tallinn on käivitanud kortermajadele päikesepaneelide paigaldamise toetuse ja plaanib ka munitsipaalmajad katta päikesepaneelidega. Tallinnal on valmis ka juhised, kus on kirjas, millised päikesepaneelid linnakeskkonda sobivad ja kuidas neid paigaldada.

“Just kasvavate energiahindade ja terendava energiakriisi kontekstis on see väga oluline teema, mõelda sellele, et kas on ise võimalik elektrit enda tarbeks toota,” ütles Tallinna abilinnapea Madle Lippus.

Ka linn ise planeerib hakata kasutama rohelist energiat ja võtta kasutusele just päikesepaneelid.

“Tallinna linn on alustanud sellega, et kõikidele munitsipaalhoonetele paigaldada päikesepaneelid. Koostöös linnavaraametiga oleme seda läbi viimas ja soov on muuta tõesti linna enda energiatarbimine rohelisemaks, säästvamaks, aga ka taskukohasemaks,” sõnas Lippus.

Päikesepaneelide paigaldajatel on praegusel ajal käed-jalad tööd täis. Huvi on viimasel ajal tõusnud sedavõrd, et ei jõuta kõike äragi teha.

“Lamekatusele mahub umbes selline kaks korda vähem paneele kui viilkatusele, suurusjärk on umbes selline, et 200-le ruudule mahub umbes sada paneeli. Viilkatuse puhul teeb see siis tänaste paneelide juures 40 kW,” rääkis Smartecon-i tegevjuht Magno Kure, “Kui me arvestame, et elektri hind jääb kasvõi kaheks-kolmeks aastaks selliseks üle 10-20 sendi kilovatt-tunni kohta, siis see tasuvusaeg võib olla seal ka parimal juhul kolm-neli aastat.”

Tallinn plaanib korraldada ümarlauakohtumise päikesepaneelide paigaldajatele, et rohelis energia ootjaid juba linna majadele süsteeemselt paigaldama saaks hakata.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.