"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
Pevkur: Venemaa jääb Läänemere kandi ja NATO kõige suuremaks ohuks (1)
02. september 2022
Kaitseminister Hanno Pevkur. Foto: Scanpix

Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul on Põhjamaade ja Balti riikide kaitseministrid ühisel seisukohal, et olenemata Ukraina sõja tulemustest on ja jääb Venemaa kogu Läänemere piirkonna ja NATO jaoks kõige suuremaks ohuks, vahendab BNS.  

Kaitseministrid arutasid reedel Gotlandil toimunud kohtumisel Läänemere piirkonna julgeoleku, Soome ja Rootsi NATO-ga liitumise ning Läänemere saarte strateegilise rolliga seotud küsimusi, teatas kaitseministeerium BNSile. Kaitseminister Hanno Pevkuri sõnul on regiooni kaitseministrid ühisel seisukohal, et olenemata Ukraina sõja tulemustest on ja jääb Venemaa kogu Läänemere piirkonna ja NATO jaoks kõige suuremaks ohuks.  

 „Soome ja Rootsi liitumisega muutub meie regiooni julgeolek hüppeliselt, kuna Läänemeri muutub sisuliselt NATO sisemereks ja oluliselt paraneb infovahetus merel ning õhus toimuva kohta. Lisaks on vaja panna paika sellest teabest lähtuvad praktilised sammud,“ kommenteeris Pevkur.

Minister lisas, et ka Gotlandi strateegiline tähtsus regiooni kaitsel muutub olulisemaks, kuna Gotlandil on oluline roll piirkonna õhu- ja mereteede avatuna hoidmisel. „Oli hea kuulda, et Rootsi on lähiaastatel oluliselt tugevdamas sõjalist kohalolekut saarel,“ märkis Pevkur. 

 „Ka Eesti on viimastel aastatel teinud olulisi otsuseid oma meredomeeni tugevdamiseks – nii Kaitseväe ja PPA laevastike ühendamine kui ka laevatõrje raketisüsteemide Blue Spear ja meremiinide hankimine parandavad juba lähiajal Kaitseväe võimet merel tegutseda ja rannikupiirkondi kaitsta,“ ütles kaitseminister.  

Kaitseministrid said Gotlandil ka ülevaate Rootsi viimaste aastate tegevusest saare sõjalise kaitse tugevdamisel ning uute üksuste loomisest. 

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

lugeja
3. sept. 2022 13:52
Üks Solovjovi villa Como järve ääres müüdi sundkorras maha ja saadud raha kanti üle Tuva Vabariigi arvele, mis on Venemaa üks vaesemaid piirkondi. https://communitarian.ru/news/v-rossii/solovej-solovej-ptashechka-zhalobno-poyot-pochemu-zhalobno-villy-otobrali-v-italii-nazhitye-neposilnym-trudom_30082022