"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Ratas Stalnuhhini avaldus ei kanna Keskerakonna väärtusi (11)
03. september 2022
Pealinn

Riigikogu esimehe Jüri Ratase sõnul kaugenes tema erakonnakaaslane Mihhail Stalnuhhin Keskerakonna väärtustest, kui nimetas Eesti valitsust fašistideks ja natsideks. 

“Mihhail Stalnuhhini öeldu on totaalselt vale ja ei kuulu meie väärtusruumi, mida peab oluliseks vaba ja demokraatlik maailm, Eesti ja Keskerakond,” kirjutas Ratas sotsiaalmeedias.

“Sellistel arvamustel ei ole Keskerakonnas kohta ei täna ega tulevikus,” lisas Ratas.

Yana Toom: Stalnuhhin teeb küüniliselt kaalutletud valimiskampaaniat

Europarlamendi saadik Yana Toom mõistis hukka erakonnakaaslase Mihhail Stalnuhhini vaenu õhutava videopostituse ning leidis, et tegemist on osaga küüniliselt kaalutletud valimiskampaaniast.

“Öösel potsatas minu postkasti link ja küsimus – mis see on, kodusõja algus? Vastasin – ei, see on valimiskampaania algus. Link oli Stalnuhhini videoga,” kirjutas Yana Toom sotsiaalmeedias. “Hea on võrrelda seda Philipp Lossi postitusega, mis samuti pälvis suurt meediatähelepanu. Lossi puhul oli näha, et tekst on hästi emotsionaalne ja siiras, ehk isegi läbimõtlemata, ja tagantjärgi ta on öelnud, et võinuks ju paremini sõnu valida.”

“Hoopis midagi muud on Stalnuhhini video. Iga samm on läbimõeldud, iga sõna kaalutud, rãäkimata operaatorist ja mikrofonist, ilma milleta ei saa ju heli salvestada. Kogenud poliitikuna Stalnuhhin väga täpselt tuvastas selle niši, kuhu saab astuda, ja tegi seda reljeefselt, nagu ikka. Mina ei näe siin muud kui küünilist rehkendust.,” märkis Toom. 

“Kas Kaja Kallas on fašist? Kas on seda Signe Riisalo? Peep Peterson?” küsis Toom retooriliselt. “No ei ole. Ei ole kumbki ja kindlasti. Kas Stalnuhhin ise usub, et nad on fašistid? Muidugi mitte. Ta kasutab seda silti, sest teab, et sildid töötavad paremini. Ühed on fašistid, teised putinistid, asi klaar. Kes sellest võidab? Ikka sildistaja ise.”

“Minu suhtumine sellesse, kuidas valitsus tegutses Narvas, on teada ega pole muutunud. Olen tihti olnud kriitiline valitsuse suhtes ja ilmselt olen seda ka edaspidi. Kuid igasuguse sildistamise ja vaenu õhutamise mõistan üheselt hukka, eriti kui seda teevad poliitikud,” sedastas Toom.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni ja Narva linnavolikogu liige Mihhail Stalnuhhin avaldas portaali Slavia YouTube’i venekeelses kanalis seoses punamonumentide teisaldamisega nördimust, nimetades Eesti valitsust fašistideks ja natsideks, kirjutab Rus.Postimees.

“Need inimesed, kelle mälestus oli jäädvustatud graniitplaatidel, mis kunagi rippusid sellel seinal – nad võitlesid natsismiga, nad võitlesid fašismiga. Neil oli üks vaenlane ja see vaenlane oli kogu tsiviliseeritud maailmale üks ning selle mälestuseks, mis nad tegid, olid Narvas kunagi mälestusmärgid,” rääkis Stalnuhhin Peetri platsil tehtud salvestusel, taustaks sein, kus varem olid paiknenud mälestustahvlid.

“Tean vaid ühte jõudu, mis tahab maha võtta kõik, mis on pühendatud sõduritele-vabastajatele – need on fašistid, need on avalikud natsid. Ja need võeti maha,” kõneles Stalnuhhin.

Kommentaarid (11)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

temaatik
6. sept. 2022 14:15
h ttps://www.meiekirik.net/index.php/artiklid/204-liberaalne-totalitarism Nüüd on aga liberalism muutunud teistsuguseks ja on valmis tapma neid, kes ei suuda teda aktsepteerida. Ta on valmis pistma vangimajadesse konservatiive, kes soovivad elada nende elustandardite järgi, mis on maailma siiani elus hoidnud. Teisisõnu – kätte on jõudnud totalitaarse liberalismi aeg. h ttps://sirp.ee/s1-artiklid/c9-sotsiaalia/autoritaarsusse-kalduv-liberalism-ja-fasismi-poole-kreenis-demokraatia/ Kolkafašismile vastandub suurilmafašism, mis Euroopa väärtuste sildi all jutlustab esmajoones sallivust, avatust, majandusvabadust, vabakaubandust ja liberalismi. Säärane fašism tunneb üle kõige hirmu rahva ettearvamatute otsuste ees. h ttps://uueduudised.ee/arvamus/indrek-avarand-uus-fasism-ehk-liberalistlik-kohustusteta-vabaduse-ja-raha-voim/ Kui fašismi dikteerib diktaatorivõim ja kultus, siis liberalistlikku fašismi rahavõim ja selle kultus. Fašistlikus ühiskonnas teostab võimu diktaator ja liberaalses rahavõim. Seega uus fašism on liberalism, mida dikteerib kapital.
mustsada
5. sept. 2022 19:45
https://en.wikipedia.org/wiki/Black_Hundreds
sama
5. sept. 2022 19:16
https://uueduudised.ee/uudis/eesti/stalnuhhin-2-reformierakondlane-nimetas-ule-eelmist-valitsust-natsivalitsuseks/
variandid
5. sept. 2022 16:59
h ttp://it.wikipedia.org/wiki/Fabianesimo Fašism on ka fabiaani sotsialism. h ttp://pravo-slavie.ru/bibl_new_fash.htm h ttp://vana.kesknadal.ee/est/g2/uudised_kommentaar?lk=1&id=24566
õige link
5. sept. 2022 17:53
http://pravo-slavie.ru/bibl_new_fash.html
Jüri Eintalu
4. sept. 2022 10:16
Faktist, et Narva tank eemaldati, teeb Stalnuhhin järelduse, et valitsuses on natsid. Ta põhjendab seda sellega, et see tank oli püstitatud neile, kes võitlesid natside vastu ja ainult natsid saavad seda tanki eemaldada. Stalnuhhini vigane järeldus põhineb sellel, et ta ignoreerib seda, et Nõukogude Liit okupeeris Eestit kaks korda ja et nende okupatsioonide ajal Eesti kannatas stalinistlike repressioonide all. Jüri Ratas omakorda ei suutnud sellist selgitust anda ja rääkis umbmääraselt mingitest täpsustamata väärtustest. Sellest kõigest aga ei järeldu, et Stalnuhhini järelduse lõpptulemus Eesti valitsuse kohta oleks totaalselt vale. Näiteks Urmas Reinsalu on avalikult reklaaminud kollektiivse vastutuse printsiipi Venemaa kodanikele selle eest, et nad pole Putinit võimult kukutanud. Reinsalu vaateid võib tõepoolest tituleerida "fašistlikeks". Niisiis ei ole Jüri Ratasel tegelikult nähtavasti mitte mingit muud arusaama kui vaid see, et Stalnuhhin on tülikaks muutunud. Poliitiline visioon olukorrast puudub täielikult.
kuulaja
5. sept. 2022 16:53
Stalnuhhin ütles just Kuku Raadios, et tervet eesti rahvast ta fašistlikuks ei pea.
Jüri Eintalu
4. sept. 2022 07:26
"Mihhail Stalnuhhini öeldu on totaalselt vale ja ei kuulu meie väärtusruumi, mida peab oluliseks vaba ja demokraatlik maailm, Eesti ja Keskerakond." Stalnuhhini poolt öeldu ei ole TOTAALSELT vale vaid on osaliselt tõsi. Arusaamatuks jääb, millistest väärtustest Ratas räägib ja mis mõttes Stalnuhhini sõnavõtt nende väärtustega vastuolus on. Ratas ei olnud võimeline midagi sisulist ja täpsemat ütlema. Stalnuhhini väite, et praegune valitsus on fašistlik ja natslik saab tõlkida Ratase keelde järgnevalt: Stalnuhhini arvates on hoopis Eesti praegune valitsus see, kelle poliitika ei kuulu väärtusruumi ja kellel ei tohiks olla Eesti poliitikas kohta. Tähelepanuväärne on see, et Ratas ei olnud võimeline Stalnuhhini kõnet sisuliselt kritiseerima. Ta ei selgitanud mitte midagi. Kuigi Stalnuhhini argumente oleks võimalik asjalikult kritiseerida.
defineerija
4. sept. 2022 09:33
Aga mis asi on tänapäeval fašism? II maailmasõja ajal oli see katoliku sotsialism.
stiilinäitaja
3. sept. 2022 19:34
https://neopravoslavie.borda.ru/?1-3-0-00000068-000-0-0-1315434742
Nii ja naa
3. sept. 2022 18:50
Võib ka öelda, et vahepeal on muutunud hoopis Keskerakonna väärtused.