"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Eesti pälvis Ukrainalt tunnustuse sõja vältel osutatud abi eest (1)
04. september 2022
Mats Õun/Pilt on illustratiivne

Eesti pälvis Ukraina rahuauhinna riigi digiühiskonna arengu pikaajalise toetamise eest.

Tunnustuse üleandmisel toodi eraldi välja Eesti oluline panus Ukraina abistamisel sõja vältel. Auhinna andis Eesti digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilvesele Kiievis üle Ukraina asepeaminister ja digisiirde minister Mõhhailo Fedorov, vahendab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM).

„Alates 24. veebruarist on kogu maailma tähelepanu olnud suunatud Venemaa agressioonile Ukraina vastu. Lisaks rünnakutele Ukraina inimeste suunas on Venemaa võtnud sihikule ka meie riigi digitaalse infrastruktuuri. Teostatud on arvukaid küberrünnakuid kriitilise infrastruktuuri vastu ja samuti füüsilisi rünnakuid andmekeskustele ning sidetaristule. Ukraina on sõja vältel näidanud enda digiühiskonna tugevust. Meie riik on suutnud end rünnakute vastu edukalt kaitsta ja veelgi enam – oleme pööranud Ukraina kõrge digiarengu eeliseks,“ ütles Fedorov, kelle sõnul on tal suur au anda kogu Ukraina rahva nimel üle tunnustus riigi digisiiret aastaid toetanud Eestile.

Ta rõhutas, et Eesti on üks arenenumaid digiühiskondi kogu maailmas ja Ukrainale suur eeskuju.

„Jälgime aktiivselt teie edulugusid ja õpime neist. Vahetame Eestiga parimaid praktikaid nii era- kui ka avaliku sektori tasandil ja usun, et vastastikune koostöö üksnes tiheneb,“ märkis Fedorov.

Eesti on alates sõja esimestest päevadest pakkunud Ukrainale olulist küberturbe ning tehnoloogiaalast toetust. Eesti valitsus ja tehnoloogiasektor on annetanud riistvara Ukraina digiministeeriumile, et Ukraina riiki üleval hoida ning kaitsta. Samuti on Eesti tehnoloogiaettevõtted laiendanud oma tegevusi ja investeeringuid Ukrainas. Lisaks on Eesti pakkunud Ukrainale operatiivset ja tehnilist tuge küberrünnakute vastu võitlemiseks ning aidanud tagada digivalitsemise järjepidevus.

Eesti digiarengu asekantsler Luukas Kristjan Ilves ütles, et Ukraina president Volodõmõr Zelenski määratud rahuauhind on tänu suurte pingutuste eest, mida paljud Eesti inimesed on alates 24. veebruarist Ukraina toetuseks teinud.

„Eesti jätkuv toetus Ukrainale peegeldab nii kahe riigi sõprust kui ka meie suurt lugupidamist Ukraina elanike vastu,“ sõnas Ilves.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

no nii
5. sept. 2022 17:07
https://eestinen.fi/2022/09/mis-toimub-prantsuse-president-nimetas-balti-riike-sojaohutajateks-lisatud-video/ Prantsuse president Emmanuel Macron nimetas oma esinemises sõjaõhutajateks Kesk- ja Ida-Euroopa riike nagu Balti riigid, Poola ja Tšehhi. Macron ütles, et need on sõda õhutavad riigid, mis tahavad konflikti pikendada. Macroni sõnul ei tohi Brüssel lasta neil riikidel kujundada Euroopa Liidu poliitikat Venemaa suhtes. Macroni sõnu on analüütikud pidanud reeturlikeks ja Macroni ennast sõjaõhutajaks.