"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Taavi Aas Elektri universaalteenust tuleb laiendada ka ettevõtetele (1)
04. september 2022
Pealinn

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon teeb elektri universaalteenuse seaduse eelnõule kolm muudatusettepanekut eesmärgiga laiendada toetusmeedet ning muuta see läbipaistvamaks ja tarbijale soodsamaks.

“Elektritarbijate toetamine on samm õiges suunas, kuid paraku on Vabariigi Valitsuse poolt kokku pandud eelnõu poolik,” lausub Riigikogu liige Taavi Aas. “Abisaajate hulgast on välja jäetud ettevõtjad ning seetõttu tuleb universaalteenust laiendada ka mikro- ja väikeettevõtetele. Seda sammu toetab ka Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiiv. Ei möödu päevagi, kui me ei loeks uudiseid pankrotti minevatest või suurtes raskustes olevatest ettevõtetest. Kaalul on töökohad ja inimeste toimetulek.”

Samuti tuleks Taavi Aasa sõnul tarbijate huvides kehtestada üldteenuse osutajale nõue avalikustada üldteenuse osutamisega seotud põhjendatud kulud ja mõistlik ärikasum oma kodulehel. “See suurendab läbipaistvust ja teeb tarbijatele teenuse osutajate vahel valiku langetamise lihtsamaks,” selgitab Taavi Aas. “Peame õppima elektribörsi Nord Pooli asutamise käigus tehtud vigadest, mis võimaldavad anonüümseks jäävatel spekulantidel asjaolude kokkulangemisel ülikõrget hinda küsida.”

Endine majandus- ja taristuminister lisab, et eelnõu tuleb täiendada punktiga, mille kohaselt arvutatakse tootmishind vähemalt kolme majanduslikult kõige kulutõhusamate keevkihttehnoloogial põhinevate ning tuule ja päikese tootmisseadmete alusel, arvestades käesolevas seaduses sätestatud hinnakujunduse põhimõtteid. “Tootmishinna arvutamisel CO2 kvoodi vabade tootmisseadmete arvestamine alandab universaalteenuse hinda,” kinnitab Taavi Aas.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Küsimus üldsusele mõtlemiseks
5. sept. 2022 05:26
Mitu korda saavad siis äriettevõtted ja nende töötajad hüvitatud ? 1. on jäetud välja kodukontori mõiste – see aga tähendab, et töötajat kontoris pole ja ettevõte ei tee temale kulusid sellel pinnal, kodutöötaja saab suuremat toetust äriettevõtte kasumiks töötades ja seda kirjutatakse kodutoetuseks?! 2. ärikad on viimasel ajal ostnud kortereid ja kasutavad neid luues OÜ või MTÜ vmt. ettevõtluse nime all ja samas elavad seal ise või kasutavad hotellina aga saavad jällegi mitu korda hüvitist- sest saab nii nende äriettevõte kui nende tegelik elukoht , omanikena ja samas majutust ei deklareeri enamus ilmselt MTA 3. arvestades eelnevat, kasutavad äriettevõtted oma töötajatele ametisõidukeid, millistelt on kadunud MTA järg – kas tulu deklareeritakse. Tänavu suvel oli ju rannaparklates seda näha, kuidas reklaamidega sõidukeid oli hulgi ja lisaks on veel reklaamideta! Miks peaks selliste kulutuste tegijatele tasuma , sõitku ÜT , hüvitist kütuse eest ? Seega tuleb anda MTA ametile korraldus, et hüvitist saavad ainult need , kes on esitanud majandusaruande 2021.a. ja kus on olnud käive ja tööhõive. Kinnisvara osas on nt. ju KVLiit huilanud, kuidas on tohutu järjekord kinnisvarale ja tohutult hea sissetuleku aasta on olnud, seega krt. üürijad tuleb võtta vahele täiega ja Lasnamäel on neid sadades, ja nii ka mujal.