"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
FOTOD Sikupilli Hoovikohvikute Päeval koguti raha kodutute kasside päästmiseks (0)
04. september 2022
Mats Õun

„Kõik taolised kohalike elanike poolsed initsiatiivid ja ühised üritused ainult tugevdavad kogukonda. Lasnamäe Linnaosa Valitsus toetab hea meelega sarnaseid algatusi nii täna kui ka edaspidi,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Vaata galeriid (25)

Oühapäeval, 4. septembril toimus Sikupilli Hoovikohvikute Päev, kus kümned kohalikud elanikud pakkusid omatehtud hõrke toite koduhoovides.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus osales teist korda Hoovikohvikute Päeval. Kohvikus nimega „Nurrukohvik“ pakuti seljankat seentega ja viineripirukaid. Samas telgis toimetati koos  MTÜ Kassi Elu esindajatega. Toidu müügist saadud tuluga toetatakse Lasnamäe kassitoa tegevust. Linnaosavalitsuse telk asus Killustiku 12a (endise Lasnamäe Sotsiaalkeskuse) maja ees. 

„Sel aastal müüvad meie varjupaiga vabatahtlikud Lasnamäe linnaosa valitsuse kohvikus mett, kuivatatud puuvilju ja käsitöö esemeid, et saaksime teenitud raha eest jätkata oma tööd kodutute kasside päästmisel.  Toetus on meile väga oluline, et oleks võimalik ravida ja hooldada oma neljajalgseid sõpru, sest ainult koos saame muuta maailma paremaks,“ ütles MTÜ Kassi Elu esindaja Aljona Meier.

Lisaks paarikümnele hoovikohvikule toimusid päeva jooksul ekskursioonid, avastusmäng, rohevahetus ning muud põnevad tegevused.

Hoovikohvikute päeva korraldajad on Sikupilli asumi aktiivsed elanikud, kes soovivad teha kodukohas koos ühistegevusi ja selle kaudu pöörata tähelepanu piirkonna väärtustele. Projekti toetab Lasnamäe Linnaosa Valitsus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.