"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
juhtkiri Teeme endised asjad uueks! (0)
05. september 2022
Ivo Karlep.

Olete ehk imetlenud, kui hästi on tehtud nii mõnigi vana tarbeese ja kui hästi see kätte istub? Kuidas ka vanaaegne tööstustoodang oli kaunis, tugev ja aastateks kestma loodud? Niisiis aitab kurtmisest, et kõik läheb kallimaks! Vaatame üle oma kolikambrisse visatud asjad, vanad toolid, lauad, riiulid ja veel mitmed juba kolaks liigitunud esemed. Enne IKEA poodi tormamist tasub mõelda, et äkki annab hoopis vanadest asjadest nii mitmedki jälle ellu äratada, kui neid pole veel kampaania päevil järelkärus tasuta jäätmejaama viidud. Neile oma käega lihvi andes saame omanäolised ja trendikad asjad, mida teistel naljalt pole.

Kopli kogukondlik parandustöökoda, mis läinud nädalal avati, pani igatahes mõtte liikuma, et igaüks võib toime tulla tolmunud kraami ülesputitamisega. Nii nagu kogukonna liikmed tegid korda endisaegsed sektsioonriiulid ja kasutavad neid nüüd värvide ja muude asjade hoidmiseks oma vastses töökojas, kuhu igaüks võib minna oma riiulit parandama. Seal antakse ka nõu ja õpetatakse töövõtteid.

Liigse tarbimishulluse asemel peame kitsamal ajal mõtlema, kas ei saa ise paljusid asju oma käe järgi korda või ümber teha. Nii anname vanadele asjadele uue elu ning väldime ühtaegu raha raiskamist ja looduse saastamist.

Peagi võiks Kopli rahva eeskujul olla igas Tallinna asumis mõni analoogne meisterdamispaik, kus aidatakse ilusti järje peale ka need, kes pole elus höövlit, saagi ega pintslit käes hoidnud. Niimoodi tegutsedes ergutame oma loovust ja suhtleme rohkem omakandi inimestega. Kogukonna töökojas või aias näeme, et me pole sugugi üksi. Tuleb meelde üks ammune Paul Eerik Rummo luuletus, mis räägib ühte hoidmisest kui mesilaspere ja nii koos läbi mere minekust, mis on tõusnud me ette tumeda ja ähvardavana. Tänavameeleavaldusel ei saa korda ükski vana diivan ega tugitool. Ühise tegevuse kaudu aga võime uueks teha mitte ainult oma elutoa, vaid terve riigi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.