"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Kolme nädalaga 11 ratast varastanud mees peab tegema üldkasulikku tööd (2)
06. september 2022
Foto Ilja Matusihis

Pärnu maakohus karistas septembri algul üldkasuliku töö tundidega meest, kes varastas suvel kolme nädala jooksul Raplamaal ja Harjumaal kokku üheksa jalgratast ning kaks elektrilist tõukeratast.

Kohus tunnistas 34-aastase Valeri Jevharitski süüdi süsteemaatilises varguses ja mõistis talle koos varasema ärakandmata karistusega kokku karistuseks ühe aasta ja 11 kuud vangistust, mille asendas 662 üldkasuliku töö tunniga. Töötunnid tuleb mehel ära teha kahe aasta jooksul.

Kohtuotsuse järgi varastas Jevharitski 14. juunil Raplamaal Keava raudejaamast naiste jalgratta ja sõitis sellega minema. Kaks päeva hiljem näppas ta Harjumaal Saku raudteejaama kinnisest rattaparklast jalgratta.

20. juunil varastas mees Raplas korterelamu trepikojast elektritõukeratta, teise korterelamu trepikojast jalgratta Merida ja Kohilas kortermaja hoovis varjualuse alt noorukite jalgratta.

21. juunil varastas Jevharitski Saku raudteejaama kinnisest rattaparklast jalgratta Merida ja 24. juunil samast kohast taas jalgratta Merida.

26. juunil varastas mees Rapla raudteejaama kõrval asuvast asuvast jalgrattahoidlast meeste mägijalgratta ja sõitis sellega minema.

28. juunil varastas Jehvaritski Saku raudteejaama kinnisest rattaparklast jalgratta ning 3. juulil samast kohast jalgratta ja elektritõukeratta.

Kohus mõistis Valeri Jevharitskilt välja kannatanutele seoses vargustega tekitatud kahju. Lisaks peab mees riigituludesse maksma menetluskuludena kokku 1297 eurot, millest 316 eurot moodustab kaitsjatasu ja 981 eurot sundraha.

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

ja kes ta oli ? varem kinniistunud
6. sept. 2022 21:12
kas kodakondne ? Miks 2 aasta jooksul? 2008.a. jättis president armuandmispalve rahuldamata .... Väljasaata .
Huviline
6. sept. 2022 10:38
Oleks olnud huvitav teada, palju kõnealune varas selle kokkuvarastatud rattahunniku pealt ka teenis, isegi kui karistust ja sellega seonduvaid kulusid mitte arvestada. Vaeva nägema ja energiat kulutama pidi ta varguste geograafiat silmas pidades igatahes mitte sugugi vähe! Aga eks sedalaadi kuritegevus olegi muidugi lollide pärusmaa samas kui suured vargad nagu muiste öeldi, endiselt mugavalt tõllas mitte aga vanglas istuvad!