"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
fotod ja video Meremuuseumis saab kasutada liitreaalsust, et tutvuda kaheksa olulise laeva ajalooga (0)
06. september 2022

„Pakume uudset võimalust Paksu Margareeta külastajatele. Pea kolm aastat tagasi avasime ligi viis sajandit vana torni muuseumina, kus igal sammul saab kasutada erilisi innovaatilisi lahendusi. Nüüd lisame neile võimaluse avastada merenduse ajalugu läbi liitreaalsuse. Esialgu jutustame selle vahendusel Eesti ajaloos märgilist rolli omanud laevade käekäigust. Loodame seeläbi muuta merendust veelgi huvitavamaks  nooremate, aga ka teiste külastajate jaoks,“ selgitas Eesti Meremuuseumi juht Urmas Dresen.

Vaata galeriid (29)

Alates 6. septembrist saab Paksus Margareetas tutvuda laevamudelitega uue põlvkonna digilahenduse – liitreaalsuse – abil. Eesti Meremuuseumi ja kontserni Ericsson koostöös valminud lahendus on esimene taoline Eestis.

Liitreaalsuse abil saab Paksus Margareetas tutvuda kaheksa laeva ajalooga. Nende hulka kuuluvad purjelaevad HiomaJaen Teär ja Tormilind, aurulaevad Suur TõllVironia ja Eestirand ning mootorlaevad Estonia ja Fryderyk Chopin. Lugusid panid kokku meremuuseumi teadurid. Tehnilise teostuse eest kandis hoolt rahvusvaheline võrgu- ja telekommunikatsiooniettevõte Ericsson, kelle tehnoloogiapartneriks oli Eesti digitoodete disaini- ja arendusettevõte Mobi Lab.

„Tegemist on uue põlvkonna digilahendusega. Tulevik võib olla just selle päralt. Liitreaalsus on aktiivselt kasutusel näiteks meelelahutuses, sõjanduses ja disainis, muuseumitesse on see aga alles jõudmas. Heameel on, et liitreaalsuse eestvedajate sekka kuulub üks Eesti populaarsemaid ja uuenduslikumaid muuseume. Nüüdseks lõime koos esimese ainulaadse lahenduse, mis pakub muuseumi külastajatele uudseid elamusi. Arvatavasti leiab see niivõrd aktiivset kasutust, et ei jää ainsaks ja liitreaalsusest saab uus normaalsus,“ ütles Ericsson Eesti juhatuse esimees Andrus Durejko.

Uue digilahenduse kasutamiseks on tarvis nutiseadet, mida saab meremuuseumis kohapeal ilma täiendava tasuta. Iga seade, aga ka laevamudel on varustatud juhistega, mis aitavad liitreaalsust võimalikult mugavalt kasutada.

Meremuuseum on esimene muuseum Eestis, kus saab tutvuda ekspositsiooniga liitreaalsuse vahendusel. Täna töötavad samad osapooled selle nimel, et järgmise aasta esimeses pooles oleks võimalik tutvuda veelgi rohkem arendatud liitreaalsuse abil Lennusadamas asuva jäämurdja Suur Tõll ruumide ja ajalooga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.