"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Riina Solman: kallinenud on ligi 140 kohalikku ehitusprojekti (0)
06. september 2022
Foto Mats Õun

Riigihalduse ministri Riina Solmani sõnul on käesoleva aasta maikuu seisuga struktuurifondide rakenduskavast kaasrahastatavaid kohalike omavalitsuste ehitusprojekte ligi 140, mis on kallinenud või kallinemise riskiga.

“Nende projektide kogumaht on pea 230 miljonit eurot. Hinnanguliselt võib ligikaudseks projektide kallinemise kogusummaks kujuneda kuni 65 miljonit eurot,” kommenteeris Solman BNS-ile.

Ministri sõnul on ehitushindade tõus mõjutanud oluliselt projektide elluviimise tempot ja olenemata prognoositud kulude kasvust on projektidest loobumisi olnud seni vaid üksikuid. “Reeglina otsivad omavalitsused projekti tegevustes kokkuhoiuvõimalusi või suudavad katta kallinemised oma eelarvest,” lisas ta.

Solmani sõnul näitavad praegused ajad ka selgelt omavalitsuste vajadust investeerida tegevustesse, mis aitavad tulevikus vähendada hoonete ülalpidamisega seotud kulusid ning suurendada inimestele pakutavate teenuste mahtu ja taset. “Nii on ka riigi investeeringutoetused omavalitsustele järjest selgemalt suunatud hoonestu energiatõhususele ja optimeerimisele ning teenuste ümberkorraldamisele,” selgitas minister.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.