"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
pange tähele Teetööd sulgevad ligi kaheks kuuks Toompuiestee ja Nunne tänava ristmiku (1)
06. september 2022

Esmaspäevast, 5. septembrist on Toompuiestee ja Nunne tänava ristmik rekonstrueerimistöödeks suletud ning Toompuiesteelt pääseb vanalinna Suurtüki, Laia ja Suur-Kloostri tänava kaudu. Ristmik on piiratud uuendustöödeks kuni oktoobri lõpuni. Uuendamisele lähevad nii kommunikatsioonid kui luuakse ülekäigurada vanalinnast Vana-Kalamaja tänavale.

RekonstrueerimistöödToompuiestee ja Nunne tänava ristmikul kestavad kuni oktoobrikuu lõpuni. Nunne tänavale pääseb Suurtüki, Laia ja Suur-Kloostri tänava kaudu ning sama marsruuti kasutades pääseb ka vanalinnast välja – vanalinnast väljasõidul saab teha suurtüki tänavalt üksnes parempöörde Rannamäe teele, Balti jaama poole vasakpööret sooritada ei saa.

Vanalinna kitsastel tänavatel liikluskoormuse vähendamiseks luuakse Lai tn 29 hoone esisele alale ajutiste liiklusmärkidega parkimise keelutsoon, kuid kooliõpilasi transportivatel sõidukitel võimaldatakse seal peatuda ja ümber pöörata, vähendamaks Suur-Kloostri tänava liikluskoormust.

Toompuiesteel jääb Balti jaama esisel alal liiklusele avatuks mõlemas suunas üks sõidurada (1+1 rada). Balti jaama parklast saab liikuda Toompuiesteele Tehnika tn suunas.

Toompuiestee ja Nunne tänava ristmiku sulgemine on seotud Vana-Kalamaja tänava ulatusliku rekonstrueerimisega, mille tulemusena luuakse kvaliteetne linnaruum, kus on mugav ja turvaline kõigil – jalakäijal, ratturil, autojuhil ning jalakäijad pääsevad ka üle Toompuiestee Balti jaamast vanalinna maa-alusesse tunnelisse laskumata. 

Ühtekokku kestavad Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimistööd ligi aasta, tööde tähtaeg on juuli 2023.  Ümberehitatud tänaval on antud jalakäijatele ja jalgratturitele autodega võrreldes rohkem ruumi ning tänavaruum saab uue ilme kaasaegse tänavamööbli, haljastuse ja väljakute näol. 

Vana-Kalamaja tänavaruumi uuendatakse 2017. aastal arhitektuurivõistluse võitnud töö „Kasvulava“ põhjal, mille on loonud arhitektuuribüroo Kavakava OÜ arhitektid Siiri Vallner, Indrek Peil ja Kristel Niisuke. Töid teostab Tallinna Teede AS.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Kuskil oli teade Balti jaama tunneli kaotamisest , - see on suurim rumalus
5. sept. 2022 05:30
... see peaks jääma nüüd tsiviilkaitseliseks objektiks ja olema hoitud korras, kui jalakäijad on plaanis suunata maapeale Vanalinna ühendava tänavaga. Tunnel peab jääma alles eriotstarbeliseks vajaduseks! Kui see on plaanis täita , kaotada - siis te olete kõik Tallinnas nohikutest juhid!