"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
video Dessantväelase vormis tööle ilmunud narvalane sai trahvi (1)
07. september 2022
Foto: Leonid Rjabtšikov

Politsei karistas dessantväelase vormis Rakvere K-rauta kauplusesse tööle ilmunud meest 800 euro suuruse rahatrahviga, kirjutab Virumaa Teataja.

@leonidryabchikov

♬ Синева – Голубые Береты

Leonid Rjabtšikovi sõnul trahviti teda maksimumääraga, mida paragrahv võimaldab ehk 800 euroga. Trahvi ei ole ta veel ära maksnud. Seda saab teha osade kaupa.

“Politsei alustas juhtunu täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks väärteomenetlust karistusseadustiku paragrahvi 151 alusel, mis käsitleb rahvusvahelise kuriteo toetamist ja õigustamist, täpsemalt keelatud sümboolika avalikku eksponeerimist,” selgitas Rakvere politseijaoskonna uurija Aulis Vahula.

“Nüüd tuleb teha esimene makse. Mulle öeldi, et võib maksta 80 eurot,” rääkis Rjabtšikov.
“Trahv on suur, eriti veel arvestades seda, et ma olen töötu,” ütles mees. Tema viimaseks tööpäevaks jäi 2. august ehk seesama päev, mil ta dessantväelase riietes K-rautasse läks. “Nad ei helistanud, mitte midagi ei öelnud, lihtsalt tuli lõpparve,” lausus Rjabtšikov.

Rjabtšikov ei ole sugugi ainuke, kes tänavu vaenu õhutamise paragrahvi alusel Rakvere politsei tööpiirkonnas karistada on saanud. 1. augustil eksponeeriti Rakveres Rahu tänaval Venemaa föderatsiooni dessantväe lippu. 

“Ka sel juhul vestlesid politseinikud seda eksponeerinud mehega, võtsid sümboolika hoiule, seletasid, et Eestis ei ole sõjasümboolika kasutamine ja vaenu õhutamine lubatud, ning alustasid 56-aastase mehe suhtes väärteomenetlust paragrahvi 151 alusel,” kommenteeris Aulis Vahula.

Kommentaarid (1)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

erinevus
11. sept. 2022 17:48
Kui Venemaal ilmuks keegi tööle NATO riigi kaitseväe mundris, siis pannakse selline isik aastateks vangi.