"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
puhta õhu päev Keskkonnaminister: riik peab jätkama tööd jätkusuutlike ja keskkonnasõbralike lahendustega, näiteks üleminekuga taastuvenergiale (0)
07. september 2022
Foto Mats Õun

Keskkonnaminister Madis Kallas rõhutab kolmapäeval peetaval rahvusvahelisel puhta õhu päeval, et puhast õhku tuleb hoida. „Kui läheneval külmal hooajal peab riik tegema inimeste toimetuleku kindlustamiseks keerulisi otsuseid, mis võivad omada negatiivset mõju meie õhu kvaliteedile, saavad need lahendused olla lühiajalised ja ajutised,” ütles Kallas, kelle sõnul peab riik andma inimestele kindlustunde ka edaspidiseks.

Keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna nõuniku Reet Pruuli sõnul tasuks kodu küttesüsteemide ja pliitide valikul jälgida nende tõhusust ning eelistada mudeleid, mis säästavad raha ja kaitsevad tervist. 

„Kütmisel kasutage vaid kvaliteetset kütust ja säästvaid kütmismeetodeid ning ärge põletage prügi, kuna see suurendab otseselt õhusaastet, mida ise sisse hingate,“ pani Pruul inimestele südamele.

Ta lisas, et õhusaaste mõjutab enim riskigruppe – naisi, lapsi, eakaid ning kroonilisi haiguseid põdevaid inimesi. 

Õhukvaliteedi parandamise ja inimeste tervise kaitsmise rõhutamiseks nimetaski ÜRO 7. septembri rahvusvaheliseks puhta õhu päevaks, mis sellel aastal toimub kolmandat korda. Tänavuaastase puhta õhu päeva teemaga “Õhk, mida me jagame” soovib ÜRO teadvustada, et õhusaaste ei tunne riigipiire ning me kõik üheskoos vastutame õhu hea seisundi eest.

Kolmapäevase puhta õhu päeva puhul korraldavad keskkonnaministeerium ja Nõmme linnaosavalitsus koostöös aruteluringi, mis toimub kell 15-17 Nõmme majas Valdeku 13. Teiste seas esinevad keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna juhataja Heidi Koger ja nõunik Reet Pruul. 

Viimase kümne aasta jooksul on Eesti välisõhu kvaliteet pidevalt paranenud. Hea ülevaate Eesti õhukvaliteedist annab õhuaruanne https://keskkonnaportaal.ee/et/teemad/välisõhk/eesti-õhukvaliteedi-ülevaade.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.