"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Reinsalu NB8 kohtumisel: Ukrainale peab andma viivitamatult relvaabi (0)
07. september 2022
Välisminister Urmas Reinsalu. Foto Albert Truuväärt

Välisminister Urmas Reinsalu ütle kolmapäeval Kaunases Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) kohtumisel, et peab ühiselt seisma selle eest, et anda Ukrainale viivitamatult relvaabi ja karmistada Venemaa-vastaseid sanktsioone.

Reinsalu on teisipäeval ja kolmapäeval visiidil Kaunases, kus kohtuvad NB8 välisministrite kohtumisel, et arutada Ukraina edasist toetamist ja koostööd piirkonna julgeoleku tugevdamiseks, teatas välisministeeriumi pressiesindaja. Pärast kohtumist on kavas ka kahepoolne arutelu Leedu välisministri Gabrielius Landsbergisega.

Välisministrid arutasid NB8 kohtumisel edasisi võimalusi Ukraina toetamiseks, kes on Venemaa alustatud laiaulatuslikus sõjas oma vabaduse eest võidelnud juba üle poole aasta. “Rõhutasin kolleegidele, et Ukrainale tuleb viivitamatult tagada vajalik relvastus- ja majandusabi, et aidata neil sõda võita. Samuti peame ühiselt jätkama sanktsioonide karmistamist ja Venemaa rahvusvahelist isoleerimist, et sõja hind tõuseks agressorriigi jaoks talumatult kõrgeks,“ ütles Reinsalu.

Välisminister tõstatas arutelul ka eritribunali loomise Venemaa agressioonikuritegude uurimiseks ja süüdlaste vastutusele võtmiseks. “Venemaa peab genotsiidisõja eest Ukrainas vastutust kandma ja Eesti seisab eritribunali loomise eest vankumatult,“ kinnitas Reinsalu.

Piirkonna julgeolekuolukorrast rääkides arutasid NB8 välisministrid lahendusi energiakriisile ja samme energiajulgeoleku tugevdamiseks. “Meil on võimalikult kiiresti vaja üle-euroopalist lahendust gaasi- ja elektrihindadele ülempiiride seadmiseks, et leevendada kogu Euroopat tabanud hinnašokki ja tagada niigi keerulisel ajal meie inimeste toimetulek,“ sõnas Reinsalu.

Kohtumisel rääkisid välisministrid veel koostööst demokraatia tugevdamiseks ning reeglitel põhineva maailmakorra ja Euroopas oluliste väärtuste kaitsmiseks. Pärast NB8 arutelusid kohtub välisminister Reinsalu kahepoolselt ka Leedu välisministri Landsbergisega.

Kaunasest suundub Reinsalu kolmapäeval Tallinnasse koos Rootsi välisministri Ann Lindega. Välisministritel toimub kahepoolne kohtumine ja tutvustatakse Eesti-Rootsi tulevikukoostöö raportit.  

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.