"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Seminaril tutvustatakse Nõmmel tehtud õhukvaliteedi seire tulemusi (0)
07. september 2022
Foto: Scanpix / foto on illustratiivne

Kolmapäeval, 7. septembril toimub kell 15-17 Nõmme Maja (Valdeku 13) aulas seminar, kus tutvustatakse mõni aeg tagasi Nõmmel tehtud õhukvaliteedi seire tulemusi. Samuti tuleb ülemaailmse puhta õhu päeva puhul toimuval üritusel juttu sellest, mida igaüks saab õhu kvaliteedi parandamiseks teha. Seminari otseülekannet saab vaadata linnaosavalitsuse Facebooki lehel.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri rääkis, et viimase kümne aasta jooksul on linnaosas mõõdetud õhu kvaliteeti mitmel korral ning võiks eeldada, et see on paranenud, kuna inimeste teadlikkus on tõusnud. „Samas saame kütteperioodil aeg-ajalt kaebusi, et kuskil kasutatakse veel küttematerjalina kivisütt ning jätkuvalt on neidki, kes ahjus või pliidi all prügi põletavad ja terve kvartal on sinist tossu täis. Kütmine on muidugi vaid üks õhukvaliteeti mõjutavatest teguritest. Rolli mängivad näiteks ka sõidukite heitgaasid, rehvidega tänavale kandunud pinnas, mis kuivades tolmuks muutub või naastrehvide kasutamisest tekkivad peenosakesed,“ lisas linnaosavanem.

Puhta õhu päeva seminaril Nõmmel selgitavad õhu kvaliteediga seotud küsimusi Keskkonnaministeeriumi, Keskkonnaameti ja Keskkonnauuringute Keskuse spetsialistid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.