"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna ja Milano linnapead arutasid koostöövõimalusi keskkonna teemadel ja linnade kasvavat rolli kriiside lahendamisel (0)
08. september 2022

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on lisaks riikidele ka linnade koostööl oluline roll kriiside ja väljakutsete lahendamisel Euroopas. „Keskkonnateemadel arutasime koostöövõimalusi Tallinna kui järgmise aasta Euroopa rohelise pealinna kontekstis, ühtlasi kutsus Milano linnapea Tallinna linna ühinema nende 2014. aastal algatatud linnatoidu poliitika paktiga, mille eesmärk on parandada süsteemselt ja efektiivselt linnades toiduga seotud probleeme,” ütles ta. “Tallinnas on toiduteemad jagatud mitme erineva valdkonna vahel ja paktiga liitudes saaksime tööriista, mis tegeleb kõigi küsimustega ühtselt.”

Milanos korvpalli Euroopa meistrivõistlusi külastanud Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kohtus eile Milano linnapea Giuseppe Salaga, kohtumisel arutati koostöövõimalusi keskkonna teemadel ja linnade kasvavat rolli kriiside lahendamisel.

Milano linnatoidu poliitika pakt on rahvusvaheline linnapeade kokkulepe ja samal ajal ka toidupoliitika tööriist, mille eesmärk on toidu jätkusuutliku tootmise arendamine läbi kuute kategooriasse jagatud 37 erineva soovitusliku tegevuse. Näiteks on tegevusi, mis toetavad kestlikku toidutootmist, või tegevusi, mis edendavad tervislikku toitumist. Igal tegevusel on ka oma mõõdikud, millega arengut jälgida.

Pakti hakati arendama 2014. aastal, kui Milano toonane linnapea Giuliano Pisapia otsustas panna kokku võimalikult universaalse tegevuskava toiduga seotud probleemide ja väljakutsete lahendamiseks linnades. Pakti allkirjastas 2015. aastal Milano Maailmanäituse ajal rohkem kui 100 linna esindajat ning seda loetakse Milano maailmanäituse üheks olulisimaks väljundiks.

Ühtlasi arutasid Tallinna ja Milano linnapead hetkeolukorda Euroopas, mis on keeruline nii energiakriisi kui ka Ukraina sõjast tingitud kriisi tõttu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.