"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Varas viis ära kodututele kassidele mõeldud raha (0)
08. september 2022
Foto: Tikupoiss Facebook

Esmaspäeva varahommikul murti sisse Tallinna-Tartu maanteel Paia ristis Imavere külje all asuvasse Tikupoisi restorani ja varastati annetuskast koos suure summa rahaga, kirjutab Järva Teataja.

Tikupoisi turundus- ja kommunikatsioonijuht Maarja Ilves ütles, et esialgse info järgi oli varas väga hästi kursis nii maja eripärade kui ka sellega, et annetuskastis on omajagu raha. “See kõik juhtus esmaspäeva varahommikul kella 5.10 ajal, kui kalameheriietuses mees murdis sõrgkangiga Tikupoisi restorani ukse lahti ja võttis kaasa kodutute loomade toetuseks üles pandud annetuskasti,” selgitas ta.

Ilves lisas, et see inimene teadis, et annetuskast on postamendi küljes kinni, ja nii võttis ta kasti kaasa koos postamendiga. “Kui tavaliselt tühjendatakse annetuskasti nii kord iga kahe kuu tagant, siis sel korral jäi üks tühjenduskord vahele ja kastis võis olla omajagu raha,” sõnas ta.

Annetuskastis üle 700 euro

Ka teadis varjeülikonnas varas seda, kuidas jääda oma seadusevastasel teekonnal märkamatuks ja liikuda nii, et turvakaamerad teda võimalikult vähe jäädvustaksid.

Tikupoisi kõrval tegutseb ööpäev ringi ka Alexela tankla. Maarja Ilves teadis öelda, et esmaspäeva varahommikul oli tanklas omajagu inimesi, nii et varas tegutses külmavereliselt.
Raha täis annetuskast, mille varas Tikupoisi restoranist esmaspäeva varahommikul endaga kaasa viis, kuulus Paides tegutsevale MTÜ-le Paikass.

Koduta kasside aitamisele pühendunud organisatsiooni eestvedaja Virge Piisner ütles, et neil on Järva- ja Lääne-Virumaal väljas kümmekond annetuskasti ning kaks aastat tagasi Tikupoissi paigaldatud kast on neist toiminud kõige paremini. “Kõige vähem on meil sinna annetatud ligi 500 eurot, aga et nüüd oli üritusterohke suvi vahel, siis julgen arvata, et annetuskastis võis olla oma 700 või rohkemgi eurot,” lausus ta.

Varasemalt pole annetuskastid varaste saagiks langenud

Et loomade raviarveid tuleb kogu aeg maksta, siis varguse järel polnudki Paikassil teha muud, kui pöörduda taaskord heade annetajale poole. “Tavaliselt saadab kliinik meile iga kahe kuu tagant arve ja meie saame annetuskastide tühjendusest raha kokku,” selgitas Piisner. “Et see on raha, millega oleme arvestanud, siis oli annetuskasti vargus paras pauk. Inimene, kes sellega hakkama sai, oli ikkagi väga nahaalne. Ma olen väga tige!”

Piisner ütles nördinult, et varem pole annetuskastid ega nende sisu varaste saagiks langenud. Püütud on küll, aga raha kätte saadud ei ole. “See juhtus Järva-Jaani annetuskastiga, mida vististi oli vahepeal proovitud lahti muukida. Kui läksime kasti tühjendama, siis oli näha, et lukuavaga oli midagi tehtud,” meenutas ta.

Paikassi annetuskastid on läbipaistvast pleksiklaasist, millele on kleebitud Paikassi logod ja kassipildid. Piisner sõnas, et annetuskastide kleepsudega kinnikatmine on nüüd järgmine teema, mis tuleb omakeskis läbi arutada.

Esmaspäevase varguse kohta on politsei- ja piirivalveametile avalduse teinud nii Tikupoiss kui ka MTÜ Paikass. Kesk-Eesti politseijaoskonna juhtivuurija Annela Eesmaa kinnitas, et avaldused on politseisse laekunud. “Juhtumi täpsemad asjaolud selgitame välja menetluse käigus,” lisas ta.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.