"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
video Korteriühistute konkurss aitab kaunistada ja korrastada paneelelamuid (0)
09. september 2022
Kalda 64 hoone. Foto: Tallinna Televisioon

“Soovitan terviklikku rekonstrueerimist,” ütles KÜ Kalda 64 juhatuse esimees Anvar Kima. “Kõik asjad, mida Kredex toetuse andmiseks ette näeb, on tänapäeval elementaarne ja vajalik. Tähelepanuta ei saa jätta ventilatsiooni. Soojustagastusega ventilatsioon annab olulise energiasäästu, eriti praegu kõrgete energiahindade valguses.”

Käimas on korteriühistute konkurss, kus valitakse välja aasta parim korteriühistu juht, ilusaim koduümbrus ning edukaim renoveerimisprojekt. Just viimases valdkonnas sai eelmisel aastal parimaks KÜ Kalda 64, kes organisseris Kredexi toel tervikliku uuendamise korterelamule Kalda tänaval.

Majal on soojustatud katus, fassaad, pandud on uued akand, välja on vahetatud küttesüsteem, elektrisüsteem, välja ehitati soojustagastusega venitaltsioon ja katusele pandi päieksepaneelid elektritootmiseks.

Praeguste energiahindade juures on palju abi just koostööst, mida teevad omavahel elektrit tootvad päikespaneelid ja väljatõmbesoojuspump, mis toodab sooja ja sooja vett.

Kui Tallinnas on korteriühistuid 600, siis paljud neist on juba midagi teinud või kindlasti mõtlevad maja kordategemise peale, ütleb Urmas Mardi ning kutsub kõiki osalema korteriühistute konkursil.

“Alati on väga populaarne ühistute osas kandideerida ja näidata, mis on tehtud,” lausus Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige Urmas Mardi. “See on väga suur töö ühistute jaoks, et maja korda saada ja terviklikult renoveerida. Täna ei ole uudis, et pannakse ka päikesepaneelid katusele ja ollakse väga innovaatilised.”

Kandideerimisvaldusi saab esitada homseni eesti korteriühistute liidu meiliaadressile (ekyl@ekyl.ee) ning võitjad kuultatakse välja 7. oktoobril Eesti Korteriühistute XXV Foorumil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.