"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Laupäeval elektrihind odavneb (2)
09. september 2022
Foto: Scanpix

Elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas langeb elektri keskmine börsihind laupäeval reedega võrreldes 17,6 protsenti 223,02 eurole megavatt-tunnist.

Kõige kallim, 359,14 eurot megavatt-tunnist on elektri börsihind laupäeva õhtul kell 21–22, kõige odavam aga hommikul kell 7–8, kui hind langeb 85,32 eurole megavatt-tunnist. 

Lätis ja Leedus maksab laupäeval elekter 338,63 eurot ehk 51,8 protsenti rohkem kui Eestis. Soomes maksab elekter laupäeval sama palju kui Eestis.

Kõige rohkem tuleb laupäeval elektri eest maksta Norras Oslo, Kristiansandi ja Bergeni linnades, kus keskmiselt kujuneb megavatt-tunni hinnaks 410,41 eurot.

Elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas kujunes selle aasta augustikuu keskmiseks hinnaks 361,35 eurot megavatt-tunnist, enam kui neli korda rohkem kui aasta varem, mil kuu keskmine hind oli 87,03 eurot megavatt-tunnist. Võrreldes juuliga kasvas hind üle poole võrra, 54,9 protsenti. 

Augustist pärineb ka viimane päevane elektrihinna rekord – 17. augustil küündis keskmine hind Eestis 682,05 euroni. See on 36,2 protsenti rohkem kui eelmine päevane rekord 500,61 eurot, milleni tõusis hind selle aasta 8. augustil. Neist enne pärines päevane hinnarekord möödunud aasta 7. detsembrist, kui hind ulatus 469,03 euroni.

Enne 2021. aastat pärines varasem rekordhind elektribörsi Eesti hinnapiirkonnas 2014. aasta 20. juulist, mil päeva keskmine hind oli 124,77 eurot megavatt-tunni kohta.

Hinnad Nord Pooli Eesti hinnapiirkonnas (EE), Läti hinnapiirkonnas (LV), Leedu piirkonnas (LT), Soome hinnapiirkonnas (FI) ja kogu Nord Pooli süsteemi hind (SYS) eurodes megavatt-tunni kohta:

Kommentaarid (2)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.

Tubli saavutus?
11. sept. 2022 08:12
Enne hüppelist hinnatõusu oli keskmine 4...4,5s/kWh. Kusjuures juba selle numbri juures teeniti suurt kasumit. Miks poliitikud ei võta ülisuurte kasumite varaste suhtes midagi ette?
MILLEKS SELLINE TANTS hinnast kirjutamisel
10. sept. 2022 06:02
Valitsus ju kehtestas lisaks L ja P ka riiklikud pühad Ö tarbimise ehk odavama kasutuse ajad. NÜÜD KÄIB AINA KIREMINE - L P , on elekter odavam - ja tegelikkus -EI OLE! Nendel päevadel hoitakse ka päevasel ajal hinda kõrgemana ja öösel odavamana, ka tavalistel nädalapäevadel on Ö tarve õhtul tõusutrendiga kuigi tööstus-äritarvet siis pole praktiliselt. Hinda tõstetakse nt. ka päevasel, lõunaajal. Seega kui kodutarbija saaks tarbida odavamat - siis on see tehtud kallimaks. Kui te tähelepanete, Elektri jms. edasimüüjad, nagu kuulsid - et riik kehtestab lae ja vahe maksab siis elanikkonnale kinni ja anti umbes vääring, tase ; hakkas tulema KOV ja ka teiste ettevõtjate poolt Konkurentsiametilt kinnitatud tõusud... Kõik nagu plaaniliselt? - riik tõstab hinda, riik leevendab hinda ja hinna leevenduse pressib välja TM jt. riigimaksudega ka hinnatõusust saadavast tulust aga PENSIONE tõsta ei tahtnud. Samas riigi-sõberosalus ettevõtted maksavad dividende, kasumi eraldavad KOV - millisest tõstetakse seal vaikselt palkasid ja aastalõpul teatatakse - tohutu SKP ja sellega seotult, veel enne Riigikogu valimisi peeretatakse ametites palgad üles, on ju saavutatud tohutu sissetulek riigikassasse. Samas pensionid ei taha kuidagi tõusta.