"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Tallinn laiendab hoovide haljastamise võimalusi (0)
09. september 2022
Foto Ilja Matusihis

Tallinnas saavad korteriühistud taotleda toetust hoovi haljastuse rajamiseks või korrastamiseks, ühtekokku on tänavu linnaeelarves toetuseks ette nähtud 58 150 eurot.  

Tallinna abilinnapea Vladimir Sveti sõnul on korteriühistutele suunatud toetus „Roheline õu“ kõige populaarsem toetus linnakeskkonna parandamiseks. „Seepärast otsustasime suurendada ka selle toetuse eelarvet tänavu 14 150 euroga. Tänu „Rohelise õu toetusele saavad sajad korteriühistud koduõue rikastada haljastusega ja muuta seeläbi meie linnaruumi rohelisemaks ja liigirikkamaks. Praegu on veel paras aeg sügistöödeks ning veel jõuab teha ka istutus- ja mullatöid,“ nentis Svet.

Toetusega on võimalik katta tagasiulatuvalt kuludokumentide alusel kuni 60% tööde ja materjalide maksumusest. Maksimaalne toetussumma on 600 eurot korterelamu kohta kalendriaastas.

Ühtekokku on tänavuses eelarves toetusele „Roheline õu“ ette nähtud 58 150, millest on juba toetusteks eraldatud 42 257 eurot menetluses on taotlusi 1742 euro ulatuses ja vabu vahendeid on 14 150 eurot.

Ka möödunud aastal suurendati Rohelise õue eelarvet ning toetust sai mullu 162 korteriühistut kokku summas 55 250 eurot.

„Koduhoovi haljastuse lisamisel on abiks hiljuti valminud Tallinna elurikka haljastuse kataloog, kust leiab sobivaid taimi ja kindlasti ka inspiratsiooni. Taimed ei paku üksnes silmailu, vaid on ka lahutamatu osa putukate, loomade ja lindude elukeskkonnast. Kui neil on linnas hea, siis on ka meie elukeskkond parem ja meie tervemad. Seega saavad kõik oma hoovialade haljastusega anda oma panuse, et Tallinna kui Euroopa Rohelise pealinna loodus oleks liigirikas,“ ütles linna maastikuarhitekt Kristiina Kupper. Kataloogi leiab aadressilt http://haljastus.tallinn.ee 

Toetust „Roheline õu“ saab taotleda korterelamu hoovi haljastuse rajamise või korrastamise töödeks. Näiteks puude, põõsaste, püsikute, roni-, maitse-, ravim-, köögivilja- ja muude taimede ostmiseks ja istutamiseks; lillevaaside, -amplite; -kastide ja muude mahutite, peenrapiirete, geotekstiili, istutusmaterjali (sh turvas, muld jms) ning pinnasekatte (multš, dekoratiivkivid jms) ostmine ja paigaldamiseks; muru rajamiseks ja samblatõrjeks ning puude raieks ja puude-põõsaste hoolduslõikuseks. Ühtlasi eelmainitud tegevuste elluviimiseks ja vajalike teenuste ostmiseks, v.a tööriistade ja -vahendite ostmiseks.

Tallinn toetab üheksa meetme kaudu korteriühistuid ja selleks on käesoleva aasta linnaeelarves ühtekokku 2 250 000 eurot. Info on leitav aadressilt www.tallinn.ee/korteriuhistu

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.