"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Uue telemaja planeering läheb avalikule väljapanekule (0)
09. september 2022
Illustratsioon Gonsiori tänavalt

Esmaspäevast, 12. septembrist kuni 26. septembrini on võimalik tutvuda uue telemaja ja selle lähiümbruse detailplaneeringuga. 

“Uus telemaja ehitatakse rahvusringhäälingu raadiomaja ja uudistemaja ehk uue ja vana raadiomaja vahelisele alale,” kinnitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

“Uude hoonesse kolivad Eesti Rahvusringhäälingu (ERR) telestuudiod ja teletoimetus. Detailplaneeringu järgi võib alale ehitada kuni kuue maapealse ja kuni kahe maa-aluse korrusega hoone. Ühtlasi korrastab detailplaneering praegu kasutusest väljas oleva linnaruumi, tagab jalakäijatele mugavad otsepääsud Raua tänavalt Kreutzwaldi ja Gonsiori tänavale ning lisab piirkonda ka rohelust,” lisas ta.

Illustratsioon linnulennult

Gonsiori tänav 21 ja F.R. Kreutzwaldi tänav 14 kinnistu ning lähiala detailplaneeringu ala ruumiline dominant on kümnekorruseline uus raadiomaja, mis on mälestisena kaitse all. “Praeguse hoonete vahelise vaba ala oskusliku hoonestamisega saab ERR oma kõigi struktuuriüksuste toimimiseks sidusa logistiliselt tervikliku kompleksi,” märkis abilinnapea Madle Lippus.

Jalakäijatele senisest ohutumate ja lühemate teekondade loomiseks võimaldatakse läbipääsud kõikidelt ümbritsevatelt tänavatelt – on planeeritud avalikult kasutatavad kõnniteed F. R. Faehlmanni tänava pikendusena Raua põigu suunas ja pääs Raua põiktänavalt Gonsiori tänavale. Lisaks on ette nähtud laiendada kõnnitee ala Gonsiori tänava ääres.

ERR-i transport pääseb rajatava hoone maa-alusesse parklasse Gonsiori tänavalt. Uude telemajja pääseb F. R. Kreutzwaldi tänava poole planeeritud peauksest. 

ERR-i uue telemaja ideekonkursi võitis 2019. aasta kevadel arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid töö nimega “Roheline lina”. Konkursi lähteülesanne oli välja töötada realistlik ja optimaalsete kuludega rajatav lahendus, mis arvestaks muinsuskaitse eritingimustega ning oleks mugav, nüüdisaegne, energiasäästlik ja madalate kasutuskuludega.

Detailplaneeringu avalik väljapanek kestab 26. septembrini. Detailplaneeringu jooniste ning kavandatava hoone visuaalidega saab tutvuda ka Raadiomaja esisel välialal. Detailplaneeringu kogu dokumentatsiooniga saab avaliku väljapaneku kestel tutvuda Kesklinna valitsuse majas (Nunne tn 18) ja Tallinna Linnavalitsuse infosaalis (Vabaduse väljak 7). Detailplaneeringuga saab tutvuda ka Tallinna planeeringute registris veebiaadressil https://tpr.tallinn.ee/ (detailplaneering nr DP045040). Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus esitada ettepanekuid ja vastuväiteid planeeringu kohta (kesklinn@tallinnlv.ee või tlpa@tallinnlv.ee või posti teel).

Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus esitada ettepanekuid ja vastuväiteid planeeringu kohta. Väljapaneku tulemusi tutvustav avalik arutelu toimub 3. novembril algusega kell 14.00 Tallinna Kesklinna valitsuse saalis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.