"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
video ja fotod Kadriorus toimus taas kirjandustänava festival (0)
10. september 2022
Mats Õun

Verandakontsert. Marten Kuningas ja “Viimne reliikvia”. Kitarril Jonas Kaarnamets. Korraldas Tallinna Kirjanduskeskus. Kontsert tähistas 160 aasta möödumist Eduard Bornhöhe sünnist ning Paul-Eerik Rummo 80. juubelit.

Laupäeval toimus Kadriorus Koidula tänaval taas Kirjandustänava festival.

Vaata galeriid (81)

Kuuendat korda korraldataval väga populaarsel festivalil lõi kaasa ka Kesklinna valitsus.

“Seekord saab meie telgis raamatutsitaatide mõistatamise mängus osaleda, raamatuid vahetada ning Tallinnas õppivate ukraina laste heaks annetusi teha. Tammsaare muuseumi õuel on aga kell 14.30 võimalik mustkunstietendust nautida,” ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

“Tasuta raamatuvahetuses saab osaleda igaüks – olgu siis enda jaoks üleliigseks osutunud raamatuid tuues või kujunevast valikust endale meelepäraseid raamatuid leides,” lisas linnasoa vanem.

Raamatuid on olnud võimalik tuua kuu aja jooksul linnaosa valitsuse teenindussaali, ent raamatuvahetusletti saab täiendada ka kirjandustänava festivali ajal. Meelepärase raamatu saab kaasa võtta ka midagi vastu andmata.

Seekordne Kirjandustänava festival saab alguse kell 12 mälestustahvli avamisega Köleri 28 majal, kus lapsepõlves elas Ellen Niit. Sel aastal tähistatakse 60 aasta möödumist kuldsetest kuuekümnendatest – 1962. aastal ilmus esimene luulekassett.

Papist ümbrisesse paigutatud luulekogudest said mitmed omal ajal kultusteosteks, nii et käibele läks kassetipõlvkonna nimetus. Kohal on ka üks kuulsamaid 1960ndate põlvkonna esindajaid, tänavu jaanuaris oma 80. juubelit tähistanud Paul-Eerik Rummo. 

Tähistatakse mitme kirjaniku ja luuletaja olulisi tähtpäevi, toimuvad raamatute esitlused, vestlusringid, kirjandus- ja kultuuriteemaliste arutelude avalikud salvestused, kohtumised kirjanikega, ettelugemised, lisaks muusika, teater.

Festivalist on võimalik osa saada ka Vikerraadio vahendusel. Tammsaare, Mati Undi ning Eduard Vilde muuseumisse saab festivali ajal 1-eurose piletiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.