"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
FOTOD Tallinna Maratoni poolmaratoni võitsid Fosti ja marokolanna Atanane (0)
10. september 2022
Albert Truuväärt

Laupäeval alanud Tallinna Maratoni avadistantsina kavas olnud poolmaratoni võitsid Roman Fosti ja marokolanna Soukaina Atanane.

Vaata galeriid (58)

Roman Fosti ja keenialane Ibrahim Mukunga Wachira alustasid jooksu koos, läbides nii 5 km kui 10 km vaheajapunkti võrdse ajaga vastavalt 15.17 ja 31.15. Järgmiseks vaheajapunktis 15 km peal edestas Fosti keenialast ühe sekundiga. Sealt alates hakkas tema edu konkurendi ees kasvama.

Roman Fosti võitis distantsi ajaga 1:06.39. Mukunga kaotas talle lõpus 34 sekundiga, ületades finišijoone ajaga 1:07.13. Kolmas koht läks Norrasse, selle võttis Magnus Sirnes Hjellum tulemusega 1:08.07.

Naistest võitis poolmaratoni algusest peale jooksu juhtinud marokolanna Soukaina Atanane ajaga 1:14.55. Teise koha sai rumeenlanna Adela Paulina Baltoi tulemusega 1:16.40. Kolmanda koha pärast käis rebimine kahe Eesti jooksja Pille Hinni ja Helen Belli vahel. Viimastel kilomeetritel pani oma paremuse maksma Pille Hinn, kes finišeeris ajaga 1:18.10. Neljandana lõpetanud Helen Bell jäi temast maha 13 sekundiga.