"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kas elanikkonna kaitse langeb taas koomasse? (0)
12. september 2022
Foto Scanpix

Kodanikukaitse ehk vana nimega tsiviilkaitse vallas valitses meil 30 aastat tühjust ning alles sõda Ukrainas pani tegutsema. Luuakse ohuteavitussüsteem ehk paigaldatakse 16 suuremasse linna 80 sireeni, korraldatakse elanikele ja kohalikele omavalitsustele õppusi ning koolitusi.

Suuremates linnades tähistatakse varjumiskohti ja luuakse esimesi varusid ulatuslikuks evakuatsiooniks. Nüüd paistab nii, et ees ootavad järgmised aastad arendamatust. Nagu tõdes ERR-is siseministeeriumi pääste- ja kriisivalmiduse asekantsler Viola Murd, on aastaks 2024 elanikkonnakaitse eelarve paraku taas nullis. 2022. aasta lisaeelarves on teisisõnu saadud selleks ja järgmiseks aastaks vajalik lisarahastus. Mis saab edasi, on suur küsimärk.

Alternatiiv on arendada kodanikukaitset igapäevase turvalisuse ehk politsei ja päästjate eelarvest. Paraku pole ka sealt midagi võtta, sest vaeveldakse palga vähesuse kriisis. Päästeametit ootab 2022. aastal ees umbes ühe miljoni euro suurune tegevuskulude eelarvekärbe. Päästeala ametiühingujuht Kalle Koop teeb asja puust ja punaseks. Kuna hüperinflatsiooni tõttu on tegevuskulud niigi suures miinuses, siis juhul, kui kärpest ei loobuta, tähendab see piltlikult, et aasta viimastel kuudel päästeautod enam appi sõita ei saa, sest pole kütust, tehnika on rahapuudusel hooldamata ning katki jne.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.