"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
Kliimapagulased vahetuvad inflatsioonipagulastega (0)
12. september 2022
Foto Ilja Matusihis

Siseturistide arv vähenes juulis aastataguse ajaga võrreldes 16% ja talve lähenedes on see alles algus. Põhjuseks on mõistagi inflatsioon ja Eesti siseturismi asutuste järjest suurem võimetus konkureerida odavate päikesereisidega. Nende müük kasvab pidevalt.

Majandusele on see kahjulik, sest viib riigist raha välja. ERR-i teatel algasid näiteks Mäetaguse mõisahotellis Ida-Virumaal toa hinnad sel suvel 105 eurost ja see on vaid keskmine taoliste pakkumiste seas. Kui varem räägiti talvisest kliimapagulusest, siis järjest enam leidub inflatsioonipagulasi, kes otsivad endale talveks sooja elamise Türki, Kreekasse või kuhugi mujale, et pääseda energiaarvetest.

Tenerife pagulaste kogukond on juba laialt tuntud. Võimalik on see mõistagi vaid kaugtöö tegijatel, kuid Eesti pensionäridelgi tasuks asja peale mõelda. Korteri saaks üürile anda ja saadud raha eest soojal maal mitme peale mõne majakese üürida. Vähemalt tooks see allapoole Tallinna korterite juba ulmelisi üürihindu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.