"Autojuhid kahjuks ei anna endale aru, mis võib juhtuda, kui nad sõidavad isegi 5 km tunnis lubatust kiiremini. Tagajärjeks võib olla raske kokkupõrge jalakäijaga, jalakäijale võib see lõppeda koguni surmaga."

Põhja prefektuuri patrullpolitseinik Vladimir Kägonen
selgus majas Nord Pooli hinnalagi jääb 4000 euro juurde (0)
13. september 2022
Foto: Scanpix

Kuna elektri hind küüdis 17. augustil senise Nord Pooli elektribörsil lubatud 4000-eurose maksimumhinnani, pidanuks 22. septembrist rakenduma automaatselt uus maksimumhind 5000 eurot, ent elektribörsi teatel jääb maksimumhinna tõus ära, vahendab BNS.

Automaatne hinnatõus tuleneb Euroopa Komisjoni määrusest ja oleks pidanud rakenduma viis nädalat pärast maksimumhinna saavutamist.

Nord Pooli teatel on ettevõte aktiivselt otsinud nõu maksimumhinna külmutamise vajaduse osas. Elektribörsi Baltikumi juht Ingrid Arus ütles BNS-ile, et kõik elektribörsid ja süstreemihaldurid saatsid ühiselt kirja Energeetikasektorit Reguleerivate Asutuste Koostööametile (ACER) ja Euroopa Komisjonile, selgitades, et tänases turuolukorras ei nähta vajadust ega ka võimalust maksimumhinna kergitamiseks 1000 euro võrra.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.