"Tantsimine on ju kogu inimkonnale üldomane nähtus. Seepärast on tantsukunst ka väga suures osas rahvusvaheline."

Rahvatantsu propageerija Sille Kapper-Tiisler
PERH: energiahinna tõus tõstab aastas kulutusi üle 3 miljoni euro (0)
13. september 2022
Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Foto: Scanpix

„Kui 2021. aastal maksime elektri eest enam kui miljon eurot rohkem kui 2020. aastal, siis sel aastal maksame kindlasti üle kolme miljoni euro enam kui möödunud aastal,” ütles Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) juhi Agris Peedu, kelle sõnul tõstab kütte- ja elektrikulude hinnatõus aastas kulusid rohkem kui kolme miljoni euro võrra, kuid vaatamata sellele ei plaani haigla meditsiiniliste protseduuride mahtu vähendada.

Haiglajuht lisas, et kui võrrelda tänavuse augusti elektrikulu möödunud aasta augusti kuluga, siis on kasv olnud 3,7 korda ehk 267 protsenti ning kulu suurenenud ligi 600 000 euro võrra. Peedu sõnul ei ole selle aasta kommunaalkulude hinnatõusu katteks haiglatele hüvitisi planeeritud, mis tähendab, et teenuse osutajad peavad kulutõusud katma arvestades tänast tulubaasi.

„Regionaalhaigla tulud kujunevad osutatud tervishoiuteenuste põhjal. Tervishoiuteenuste hindades ei ole kommunaalkulude hinnatõusust lähtuvaid muutusi sel aastal veel planeeritud,” lausus Peedu.

Püsiv hinnatõus mõjutaks haiglajuhi sõnul negatiivselt eelkõige haigla investeerimisvõimekust. „Kindlasti peaks Haigekassa esimesel võimalusel vaatama üle raviteenuste hindades kommunaalkulude komponentide hinnad ja need ajakohastama,” leidis Peedu. Olulisi meetmeid planeerida ehk millegi pealt haiglal kokku hoida on tema sõnul keeruline, sest meditsiiniseadmed peavad ravitegevuseks töötama ning ventilatsioon ravi- ja tööruumides tuleb ka tagada.

„Oleme teinud ravikorpuste rekonstrueerimistel aastate jooksul palju parendusi, et olla energiasäästlikumad. Ühegi meditsiinilise protseduuri mahtu ei ole siiski plaanis vähendada, pigem on nõudlus diagnostilisteks uuringuteks kasvamas ning peame ilmselgelt vajalikuks ka seda meditsiiniliselt põhjendatud nõudlust rahuldada,” lubas Peedu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.