"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Tallinna tänavatele lisandub lähiajal üle 100 uue Bolti sõiduki (0)
13. september 2022

Sõidujagamisteenust pakkuv ettevõte Bolt tellis Topautolt Tallinnasse 100 uut Hyundai i20 ja Bayon sõidukit, millest esimesed 21 jõudsid sel nädalal ka tänavatele. Ülejäänud sõidukid tarnitakse lähikuude jooksul. 

Topauto juhatuse esimehe Janel Selli sõnul on viimase aasta jooksul tegemist juba teise Boltiga sõlmitud suurtehinguga. Tema sõnul sobivad Hyundai mudelid linnaliiklusesse suurepäraselt, sest on kompaktsed, ökonoomsed ja mugavad sõidukid. Lisaks on nende hooldusvajadus väike, mis näitab, et tegemist on ka vastupidavate autodega. 

“Need i20 rendisõidukid, mida oleme aasta jooksul 15 000 ja 30 000 km täitumisel hooldanud, on intensiivsele kasutusele ja läbisõidule hästi vastu pidanud. Oleme neile teinud tavapärast hooldust, nagu õli ja filtrite vahetus, aga suuremaid muresid pole veel ette tulnud,” kommenteeris Sell. “Küllap on see ka põhjus, miks Bolt neid tallinlastele sõitmiseks sellises koguses juurde tellis.” 

Müügitehingu näol on Eesti mõistes tegemist suure tehinguga. Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne. 

“Tallinna automüüjatele on Bolt olnud hea koostööpartner, sest autode jagamisteenus on saanud aina populaarsemaks ning see on tinginud olukorra, kus vajadus uute ja ökonoomsete sõidukite järele püsib,” ütles Sell. “Näeme, et kütusehindade kõrgel püsimise tõttu otsivad inimesed eeloleval talvel veelgi rohkem soodsaid transpordivõimalusi.” 

Comfort varustustasemega automaatkäigukastiga sõidukitel on lisaks muule tavapärasele mugavusvarustusele, millega paljud inimesed on harjunud, kliimaseade, tagurduskaamera, Android Auto ja Apple Car Play ühendussüsteem, nupust käivitus, vihmaandur, sõidurajal püsimise abisüsteemid. Peale selle on osa sõidukitel erivarustus, nagu täis-LED tuled või BlueLink mugavussüsteem. 

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.