"Kiirabi tegeleb elutähtsate probleemidega, ta päästab elusid. Me ei tegele sisse kasvanud varbaküüntega, ei tegele nohuga, mis on kellelgi kolm päeva olnud."

Kiirabiõde Jaanus Tramberg
Jalgteede rajamisega muudetakse P. Kerese, Kraavi ja Pihlaka tänavad inimestele mugavamaks ja turvalisemaks (0)
14. september 2022
Foto: Jukko Nooni

Sel kolmapäeval, 14. septembril kell 17.30 tutvustatakse Dzingli hotelli konverentsikeskuses (Männiku tee 89-1) P. Kerese, Kraavi ja Pihlaka tänavate rekonstrueerimisprojekti. Rekonstrueerimise käigus on kavas muuta tänavad jalakäijatele turvalisemaks ja mugavamaks, kaasajastada valgustust ja rajada sademevee kanalisatsioon.

„Tutvustame nõmmekatele P. Kerese, Kraavi ja Pihlaka tänavate rekonstrueerimise plaane, et kohalik kogukond saaks kaasa rääkida ning oleks kursis projekti arengutega. Uute jalgteede rajamine muudab tänavad inimetele mugavamaks ja turvalisemaks ning rahustab märkimisväärselt autoliiklust,“ rääkis Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri lisas, et tegemist on vajalike töödega, mis on eelduseks nii Nõmme keskuse ristmiku kui ka Pärnu maantee Kõrge ja Nõmme ülesõidu vahelisele lõigu rekonstrueerimiseks. „Linn ei saa enne kõrgemal asuvatel magistraaltänavatel põhjalikku remonti ette võtta ja maa-aluseid kommunikatsioone välja vahetada, kui allpool paiknevatel tänavatel torustik puudub, kuhu sadevett saaks suunata,“ selgitas Kuri.

Rekonstrueerimise käigus rajatakse nimetatud tänavatel sõiduteest haljastatud eraldusribaga eraldatud jalgteed. Liikluse rahustamiseks on enamik ristmikke projekteeritud tõstetuna ning Kraavi tänavale on lisatud ka teekünnised. Tänavatele lisandub uut haljastust ning projekteeritud on täiendavalt uued parkimiskohad. Lisaks on projektiga ette nähtud rajada sademevee kanalisatsioon alates Valdeku ja Vabaduse pst ristmikult kuni Kraavi tn Pääsküla rabani. Nii P. Kerese, Kraavi kui ka Pihlaka tänaval asendatakse osaliselt ka reoveekanalisatsioon.

Koosolekul tutvustavad projekti ja vastavad elanike küsimustele Infragate Eesti AS projektijuht ning Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti esindajad. Kohapeal saab projekti osas avaldada arvamust ja teha ettepanekuid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.